Sisukord
Krimi
Tänane leht

Jälitusspetsi üllatav salaelu

4 min lugemist
  • Suur küsimus: miks jälitustöö juht tuttavatele politsei sihtmärgid avaldas?
  • Terve eeluurimise vaikinud uurimisalune soovis lõpuks ise kokkuleppekaristust.
  • Lubamatu töövõte: politseikapten kõrvaldas tõendi ja tekitas selle teises kohas.
Kõva spordimees – Ilmar Vähi isik kriminaalpolitseis oli tema ülisalajase töö tõttu saladus. Seepärast leiab teda vaid avalike spordivõistluste fotodelt. Näiteks siin vaatab ta kaamerasse 2017. aasta SEB jooksul. FOTO: Adam Illingworth/Sportfoto

Tänavu kevadel koitis kriminaalpolitseile viimaste aastate ebameeldivaim tõehetk. Politseikapten Ilmar Vähi oli ülisalajaste jälitusoperatsioonide korraldamises üks kogenumaid ja usaldusväärseima reputatsiooniga tegijaid.

Tellijale Tellijale

Politseikapten Ilmar Vähi oli ülisalajaste jälitusoperatsioonide korraldamises üks kogenumaid ja usaldusväärseima reputatsiooniga tegijaid.

Endise narkopolitseiniku tööks oli pikkade aastate jooksul olnud pättide vahelevõtmise korraldamine ja prokuratuurile tõendite hankimine. Ta oli seda teinud Tallinnas, Tartus ja Pärnus töötades. Lääne prefektuuris, kus Vähi viimastel aastatel töötas, käisid kõik kriminaalpolitsei salajased operatsioonid läbi tema laua pealt. Ainult, et selleks kevadeks oli Vähist saanud ise lõpuks kriminaaluurimise sihtmärk.

21.08.2018 23.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto