Sisukord
Teater
Postimees

Teatriorkaan «Hamilton» ei näita vaibumise märke

6 min lugemist
Lin-Manuel Miranda «Hamiltoni» Broadway esietendusel 6. augustil 2015. FOTO: LUCAS JACKSON/REUTERS

«Hamilton: Ameerika muusikal» on sõna otseses mõttes muinaslugu muusikas. Või muinasjuttu meenutav lugu sellest, kuidas sündis üks kultuurifenomen ja vallandas tormi. Või ei – pigem on «Hamilton» midagi teatriilma konventsioone, kassarekordeid jne põrmustanud orkaani taolist.

Tellijale Tellijale

2008. aastal võttis New Yorgis elav Puerto Rico juurtega Lin-Manuel Miranda (sündinud 1980) kauaoodatud puhkuse. Just samal kevadel oli Broadwayl esietendunud ta muusikal «In the Heights» (mille tegevus toimub mehe kodulinnajaos Washington Heightsis), juunis sai ta selle eest aasta parima muusikali Tony, Broadway Oscari. New York oli latiinorütmide põhisest lavaloost vaimustuses.

Kuid Mirandal endal oli hädasti pausi vaja. Lennujaama raamatupoest haaras ta kaasa Ron Chernow' teose USA ühest rajajast, Alexander Hamiltonist – lootuses, et ehk on see huvitav rannalugemine. Neli aastat varem ilmunud raamat oli küll Ameerikas kõneainet andnud, ent siiski mitte superbestsellerite seas. Aga mida enam Miranda teosesse süvenes, seda enam tundus talle, et lehekülgedel on lugu, mis lausa peab lavale jõudma.

24.08.2018 27.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto