Sisukord
Välisuudised
Tänane leht

Neonatslikud juured hoiavad Rootsi Demokraate endiselt võimult eemal

10 min lugemist
  • Rootsi Demokraatide poolt hääletamine on kaotanud stigma.
  • Samas teisi parteisid häirib endiselt partei väljakasvamine neonatsismist.
  • Suhtumise muutuse võiks aidata kaasa tuua parteijuhi vahetus.
  • Samas on nende liider Jimmie Åkesson väga populaane.
Neonatsistlik Põhjala Vastupanuliikumine Rootsi pealinnas Stockholmis Kungsholmstorgi väljakul meelt avaldamas. Tt News Agency/Reuters/Scanpix FOTO: TT NEWS AGENCY/REUTERS/Scanpix

Kuigi Rootsi Demokraadid on lihvinud oma natsionalismi mõõdukamaks ja puhastanud parteiorganisatsiooni radikaalidest, ei saa teised parteid ilma oma nägu kaotamata loobuda juba ammu kehtestatud isolatsioonitaktikast, leiab Põhjamaade paremäärmuslikke parteisid uuriv Södertörni ülikooli dotsent Ann-Cathrine Jungar.

Tellijale Tellijale

Rootsis on olnud  pisut ambivalentne suhtumine sellesse, mida tähendab üldse olla rootslane. On need siis need üldised väärtused – võrdõiguslikkus, tolerantsus, demokraatia, vabadus? Mis puutub võrdõiguslikkusesse, siis on Rootsi Demokraatide vaated ju konservatiivsemad. Nad on teinud ettepaneku abikaasade ühiseks maksustamiseks, nad on sookvootide vastu, feminism on justkui punane rätik Rootsi Demokraatidele.

Kui Jimmie Åkesson on teinud oma kampaaniavideoid, siis sõidab ta maal voogava Rootsi maastiku taustal, taamal punased majakesed. Nad on kasutanud palju traditsioonilisi rootsi sümboleid, nad räägivad palju kultuuripärandist. See on omamoodi nostalgia kodunikerdatud rootsluse järele, vaade ajas tagasi.

29.08.2018 31.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto