Sisukord
Kultuur
Tänane leht
20.10.2020
ANALÜÜS ⟩ ANALÜÜS. Väärtuskriis valitsuses: Keskerakond ja EKRE lõid teineteisel hambad kurku (56) Eesti Eesti lühiuudised LGBT ühingu juht: valitsus kiusab oma inimesi (54) Eesti vanim tegevajakirjanik läks pensionile Hundid võtsid lambapidamise isu Selle aasta tapmiste arv ehmatas eksperte (2) Majandus Kas saab raha või ei saa: riigikohus paneb pensionireformi paika (13) Majanduse lühiuudised Hiina majandus saavutas jõudsa kasvu Olympic nõuab Trigonilt enam kui 16 miljoni euro hüvitamist Joe Biden lubab suurkorporatsioonidele ja rikastele maksutõusu Välismaa Aastaid kestnud ahistamine kukutas Taani võimupartei asejuhi (1) Välismaa lühiuudised Hispaania kohtunikud muretsevad õigussüsteemi politiseerituse pärast Peruust avastati 2000 aastat vana kassipilt Põhja-Korea vanglates vohab piinamine ja vägistamine (1) Arvamus Juhtkiri ⟩ Sõna loob kõik (9) Henry Lääne: seksismisüüdistus, mis ei pea paika Aino Järvesoo – naine, kes hoolis Eestist Urmas Viilma: erimeelsustega ei saa vabandada armastuse puudumist (30) Karmo Tüür: Lenini mausoleumi taaskasutus Loretta Kruusimäe: nõiaring seoses puuetega inimestega (2) REGIONAALARENG ⟩ Tiit Terik, Jan Trei: võitlus omavalitsuste kopsakama rahakoti ja omatulu eest ei rauge REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: omavalitsused kui Eesti riigi vaeslapsed Toomas Kiho: Balti paelad ja Soome sild Kultuur Lugu ajastust, mil õilis nägu oli lubamatu luksus Kultuur lühidalt Minu pisike päikene pingil oli katki Maailmamuusika täht peab Eestisse jõudmiseks läbima kadalipu (1) Sport Spordi lühiuudised Kas Eesti kergejõustiku lipulaeva seis on nii roosiline, nagu paistab? (1) Räim mõtleb Vuelta etapivõidust, Laas hakkab superstaari positsioonile vedama Maik-Kalev Kotsar leidis profikarjääri alustamiseks ideaalse paiga Tervis Tervise lühiuudised Professor selgitab, millised tunnused viitavad emakakaelavähile ja kuidas seda ennetada AK Minu pisike päikene pingil oli katki Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raivo Sersant: näidata Jaak Joalat saamatuna ja samas natuke ülbena on vale

4 min lugemist
Jaak Joala rollis laulab Märt Avandi. FOTO: Gabriela Liivamägi/Tartu Uus Teater

Tartu Uus Teater tõi augustis Kreenholmi manufaktuuris vaatajate ette lavastuse «Kremli ööbikud», mis tekitas väga suure publikuhuvi ja tõi kaasa üldiselt tunnustavad arvustused. Kuid leidub ka teistmoodi arvajaid, näiteks IS Music Teami tegevdirektor Raivo Sersant, Jaak Joala ansambli Radar mänedžer aastail 1980–1983, kes andis Tartu Postimehele intervjuu.

Tellijale Tellijale

Millise mulje jättis teile lavastus «Kremli ööbikud» Narvas?

«Kremli ööbikud» jättis mulle väga eklektilise ja segase mulje. Etenduses on kujutatud Jaak Joalat eriti 1980. aastate alguses nii, et ta on sel ajal pettunud ja väsinud. Siin oleks vaja palju täpsustusi teha. Me räägime Eesti läbi aegade ühest paremast lauljast. Ei saa eksida faktides nii tähtsa inimese puhul ja luua nendest emotsionaalselt ja kultuuriliselt vale konteksti, eriti tema ja tema bändi suhetest.

19.10.2020 20.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto