Sisukord
Kultuur
Postimees
04.07.2020
Eesti Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi (35) Peaminister tänas kriisi lahendada aidanud inimesi Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid Khalilovi auto jäi kord politseile tabamatuks (1) Eesti lühiuudised Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti Patarei hoov avatakse peagi rahvale Majandus Börsidel oli poolaasta, millist pole varem nähtud Mari poolaasta jäi negatiivseks Merenduse lühiuudised Välismaa Macron asendas populaarse peaministri tundmatu ametnikuga Covid-19 ravimi tootja lõikab pandeemiast suurt kasu Välismaa lühiuudised Hongkongi vabadus hävitati üleöö Seletamatu massisurm räsib Aafrika suurimat elevantide populatsiooni Arvamus Juhtkiri: vaktsiinisabas on miljardid inimesed (1) Ülle Harju: Lenin, lõbunaine ja anastussammas (8) Parketikõlblikum, vaoshoitum ja mõõdukam? (8) Raske pea tõstab tüli Meie mees akadeemias (1) Alternatiiv lombakale demokraatiale (2) Sport Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua Kosmonaudid, poliitikud ja sportlased ehk Kelle järgi nimetatakse sporditrofeesid? Spordi lühiuudised Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus Merendus Hara purjenoored seilasid Eesti tippu Merenduse lühiuudised Arter Peeter Mardna: arstina ei saa töötada, arst peab olema (4) Mõelge hoolega, enne kui sportides elu ohtu seate! Onu Bella on paradiisis. Kus on tema pärand? Unistus igavesest elust (1) Pakri saarte ilu pole nõrkadele (1) Soovid kodus süüa nagu restoranis? Külva salatit ka juulis Ootamatult lahe Jazz. Sõiduproov, kus selgub, kui väike saab olla kütusekulu Megamonitor Philipsilt (5) Bikiinimood – paljam kui kunagi varem! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raivo Sersant: näidata Jaak Joalat saamatuna ja samas natuke ülbena on vale

4 min lugemist
Jaak Joala rollis laulab Märt Avandi. FOTO: Gabriela Liivamägi/Tartu Uus Teater

Tartu Uus Teater tõi augustis Kreenholmi manufaktuuris vaatajate ette lavastuse «Kremli ööbikud», mis tekitas väga suure publikuhuvi ja tõi kaasa üldiselt tunnustavad arvustused. Kuid leidub ka teistmoodi arvajaid, näiteks IS Music Teami tegevdirektor Raivo Sersant, Jaak Joala ansambli Radar mänedžer aastail 1980–1983, kes andis Tartu Postimehele intervjuu.

Tellijale Tellijale

Millise mulje jättis teile lavastus «Kremli ööbikud» Narvas?

«Kremli ööbikud» jättis mulle väga eklektilise ja segase mulje. Etenduses on kujutatud Jaak Joalat eriti 1980. aastate alguses nii, et ta on sel ajal pettunud ja väsinud. Siin oleks vaja palju täpsustusi teha. Me räägime Eesti läbi aegade ühest paremast lauljast. Ei saa eksida faktides nii tähtsa inimese puhul ja luua nendest emotsionaalselt ja kultuuriliselt vale konteksti, eriti tema ja tema bändi suhetest.

03.07.2020 05.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto