Sisukord
Tänane leht
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (6) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (1) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (8) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (9) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Hannes Võrnost sai elukutseline kaitseväelane

2 min lugemist
Nooremleitnant Hannes Võrno (keskel) võidupüha paraadil 2009. aastal. FOTO: Margus Ansu

Mitme telesaate juhina tuntud Hannes Võrno asus alates eelmisest neljapäevast tööle kaitseväe teavitusosakonda ja lubab meelelahutustelevisiooniga teha väikese vaheaja.

Tellijale


«Minu ametikoht on teavitusosakonna teavituskeskuse ülem,» kinnitas Võrno, kuid ei soostunud täpsemalt oma tööülesandeid kirjeldama. «See on ametialaseks kasutamiseks mõeldud informatsioon ja mul ei ole seda hetkel voli anda.»

Kaitseväe tegevteenistusse astunud Võrno sõjaväeliseks auastmeks on nooremleitnant. Esimene tööpäev oli tal 27. oktoobril.

«Muljed on head,» kinnitas ta. «Seda, mida ma ootasin, seda ma ka nägin ja kogesin. Mulle meeldib see, mis armees toimub.»

«Inimesel on alati võimalus ja õigus valida, kas ta teenib ainult raha või ka kodumaad,» ütles Võrno. «Olen omast arust seda ühte piisavalt teinud ja soovisin asuda kodumaa teenistusse. See on mul olnud pikk ja aastaid kestnud kirg ja tung, mille olen nüüd realiseerinud.»

Küsimusele, kas televisiooniga on nüüd kõik, vastas Võrno, et ta pole selles mõttes ust selja taga kinni löönud. «Need väljakutsed või võimalused, mis on minu praeguse ametiga kuidagi seotud või mis on praeguses töös kasulikud ja vajalikud ... selles osas ei ole mul keeldu ees,» ütles Võrno. «Mis puudutab prime time’i aja meelelahutustelevisiooni, siis selles osas olen teinud väikese vaheaja.»

Sõjaväega on Võrnol kokkupuuteid varasemastki ajast. Ta astus 2005. aasta reservohvitseride kursustele. «Pärast seda olen olnud aktiivne kaitseliitlane ja aktiivne reservohvitser,» lisas ta.

Võrno ütles, et töötasu makstakse talle vastavalt palgaastmele K12. See tähendab valitsuse määruse järgi, et brutopalga madalaim määr saab olla 810,14 eurot ja kõrgeim 1045,34 eurot kuus. Lisaks on nooremleitnandi auastme tasu kuus 105,84 eurot.

Hannes Võrno elus ja teles
•    Sündinud 1. mail 1969
•    Haridus: moekunstnik
•    Sõjaväeline auaste: nooremleitnant
•    Raamatud: «Poisi lugu», «Eesti moodsad muinasjutud»
•    Telesaated: «Kahvel», «Kes tahab saada miljonäriks», «Tõehetk», «Kreisiraadio», «Hannes Võrno Q», «20 aastat hiljem».
•    Teater: Pärnu Endlas külalisena komöödias «Pidžaama kuuele»
•    Esindanud Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel
•    Hobid: toit ja vein, jaht, fotograafia, golf, maalimine, kirjutamine
-----------------------------------------------

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto