Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
26.05.2020
Maasikakasvatajad paljastavad tööjõu leidmise tegeliku takistuse (43) Eesti Koroonaäpp võib valmida jaanipäevaks Eesti laeva meeskonnal avastati koroonaviirus Eesti lühiuudised Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond panevad valimisteks seljad kokku (1) Saatuslikud tunnid, mis nõudsid Leito elu (1) Fotojahi saak: kohevast karust uhkes kuues lutikateni Majandus Põhimõtteline vaidlus võib kaasa tuua ajaloolise pöörde (2) Majanduse lühiuudised Eesti lennunduses algas koondamine (1) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Kriis kütab pingeid Hispaania ühiskonnas ja poliitikas KOMMENTAAR. «Detailide pärast muretseme homme»-kõnelused kulgevad vanal kursil Ühendriigid hoiatasid Hiinat sanktsioonidega Moskvas suri «Hitleri alligaator» Karantiiniaja kitsikus muudab näljased linnarotid agressiivseks (2) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: üks hoop, kaks kärbest Martin Kutti: piirangud lihtrahvale (4) Edward Lucas: Praha asub Viinist läänes Akadeemikud: sammud elamist vääriva tuleviku poole Urmo Saareoja: autoüritused tulid vahepeatusena Tõlkes leitud Eesti: kas Eestis leiab tee inglise keeles? Kultuur Arvustus ⟩ Vabadus on orjus (33) Arvustus ⟩ Armastus ülemate vastu (3) Sport Tõnistet häirib asjaolu, et Sõõrumaa keskendub rahale (3) Euroliiga hooaeg on ametlikult läbi Tervis Koroonakriis survestab äreva ootusega Tervise lühiuudised Tallinn Naissaarele ja Aegnale hakkab sõitma uus laev Tartu Koroonauuringu kolmas nädal annab hinnangu vabamaks muutunud oludele Jalakäijate ohutuse peale tuleks rohkem mõelda Aksel Part: Tartu uus suund Kohus mõistis väidetava rünnaku ohvri valeütluste andmises süüdi (7) Bussiinfosüsteemi tablood olid terve eriolukorra aja remondis Tartu lühiuudised Maasikakasvatajate mure hakkab kajastuma eestimaise marja hinnas (40) Kevadilm meelitas inimesed peenrasse (1) Näitus, mis tekitab hajusaid ja ebamääraseid meeleolusid Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tasuta bussisõidu uus häda: kõik ei pruugi peale mahtuda

3 min lugemist
Eelmise reede ennelõunal oli Tartust Kallastele sõitva bussi ümber sagimist palju, kuid kui buss väljus, olid selles siiski veel mõned vabad kohad. Samas on teada juhtumeid, kus osa sõita soovijaid on pidanud sihtkohta jõudmiseks mõne teise sõiduvahendi leidma. FOTO: Sille Annuk

Pärast nulleurose piletihinna kehtestamist maakonnaliinidel on bussisõitjate hulk Tartu- ja Jõgevamaal kasvanud ligi 35 protsenti. Kuna liine teenindavad bussid on aga sama suured kui varem, on mitmel pool ette tulnud olukordi, kus kõik soovijad ühissõidukisse ei mahu. Kooliaasta algusega tõotab probleem kasvada.

Tellijale Tellijale

Eelmisel nädalal andis mitu inimest Tartu Postimehele teada juhtumitest, kus bussid on olnud inimestest sedavõrd pungil, et bussijuht on pidanud südame kõvaks tegema ja üleliigsed reisijad peatusesse maha jätma. Iseenesestki mõista valmistab selline asi mahajääjatele suurt meelehärmi ning paar kurtjat on seetõttu leidnud, et kui lähiajal midagi ette ei võeta, hakkavad inimesed tasuta ühistransporti sootuks vihkama.

Reede ennelõunal, täpsemalt kell 11.30 startis Tartu bussijaamast buss Kallaste poole. Viis minutit enne väljumist oli sellele sõidule minemas 23 reisijat, mis teisisõnu tähendas seda, et mõned vabad kohad olid veel siiski saadaval – Tartu- ja Jõgevamaa liinidel on kõige enam kasutusel 31-kohalised bussid.

25.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto