Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Herkel ja vastased jooksevad üldkogu algatamiseks võidu

4 min lugemist
  • Herkeli vastastel on üldkogu kokkukutsumiseks puudu vaid umbes 10 allkirja.
  • Vabaerakonna juhatusest on taandunud pooled liikmed, asendus on leitud ühele.
  • Herkel nimetab allkirjade kogujaid aktiivseteks agitaatoriteks.
Andres Herkel FOTO: Joakim Klementi/Postimees

Pärast terve augusti väldanud tinglikku kodusõda Vabaerakonnas on partei tükkideks. Osa erakondlasi kogub allkirju erakorralise üldkogu kokkukutsumiseks, et valida erakonnale uus juht. Kuna üldkogust ei paista pääsu olevat, on ka esimees Andres Herkel teinud juhatusele ettepaneku üldkogu kokku kutsuda. Erinevus on selles, et allkirjade toel saaks üldkogu kokku kutsuda paari nädala jooksul, juhatuse ettepanek annaks aega toetust koguda aga vähemalt terve kuu.

Tellijale

Herkeli ja tema toetajate jaoks on asjad hapud. Üldkogu kokkukutsumiseks on tema vastastel allkirju vaja kümnelt protsendilt vabaerakondlastelt, mis praeguse liikmete arvu juures tähendab 62 liiget. Allkirjade kogujatel on väidetavalt koos juba 48–50 allkirja. Kui vajalik hulk allkirju koos, on Herkeli erakonna liikmed talle sisuliselt umbusaldust avaldanud.

«Kes ütleb, et ma ei ole selle ideega (üldkogu kokkukutsumisega – U. J.) päri? Ma ise tegin selle ettepaneku juhatusele,» ütles Herkel eile Postimehele. «Kuni küsimus polnud niimoodi teravalt päevakorral, polnud mul sellest ideest aimu, aga et õhk puhtaks saada, on üldkogu praegu ilmselt vajalik.»

03.09.2018 05.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto