Danske panga Eesti harust käis läbi kümneid miljardeid

Rahapesu andmebüroo juhi Madis Reimandi sõnul on rahapesu tõkestamisel suur probleem see, et vara tegelik päritolu jääb selgusetuks. FOTO: Karin Kaljuläte/Ekspress Meedia

Danske panga siseaudit Eesti filiaali kohta on lõpusirgel ning tulemused loodetakse avaldada juba septembris.

Tellijale Tellijale

Financial Times kirjutas esmaspäeva õhtul, et Danske siinse filiaali mitteresidentide kontodelt käis ainuüksi ühel aastal läbi pea 30 miljardit dollarit Venemaalt ja teiste endise Nõukogude Liidu liiduvabariikidest pärit raha.

Mõjuka majanduslehe andmed pärinevad Danske Banki poolt tellitud auditist, mille koostas konsultatsioonifirma Promontory Financial. Raporti mustandiga õnnestuski ajalehel tutvuda. Väljaanne lisas, et see summa ei peegelda tingimata rahapesu summat.

«Me ei saa kinnitada meedias ilmunud spetsiifilist informatsiooni,» kirjutas Danske vastuseks artiklile ning väitis, et loodab publitseerida sisejuurdluse tulemused veel sel kuul.

«Teema on väga kompleksne, ja mitte ühtegi järeldust kahtluse alla seatud klientide või ülekannete kohta (või tõesti rahapesu ulatuse tegeliku ulatuse kohta) ei saa teha infokildude põhjal, mis on kontekstist välja võetud,» teatas pank e-kirja kaudu.

Ka Rahapesu andmebüroo juht Madis Reimand ütles Postimehele, et nimetatud summa ei ole tingimata must või ebaseaduslik raha.

04.09.2018 06.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto