Sisukord
Tänane leht
Postimees
13.08.2020
Maskiga või maskita? Eesti riik veel sundust ei sea (5) Eesti Eesti lühiuudised Ilves hakkab koroonapandeemiale otsima IT-lahendusi (1) Tallinn läheneb Tartule Sakkov: mittesõdimine on hullem kui sõdimine (9) Sarikelm saadeti kolmeks aastaks vangi Merisk ei hooli sisemaal pakutavast Majandus Põllumeestele valmistab muret šampanja meeletu ülejääk (20) Majanduse lühiuudised Eksporti kasvatas ka kütusemüük Saudi Araabiasse (1) Välismaa Biden valis kogenud lahingukaaslase (5) Välismaa lühiuudised President Lukašenka sõdib oma rahvaga (36) Valgevenelased trotsivad saatust (31) Arvamus Juhtkiri: maskivabadus ja maskivastutus (1) Aleksei Lotman: naftaajastu peab lõppema (4) Helir-Valdor Seeder: Eesti on Isamaa nägu (34) Peg Putt: puidu põletamine süvendab kliimamuutust (14) Juhan Madis Pukk: kuhu liigub majandus, kui müük seisab? (4) Kultuur Heal unel mitu nägu: Kris Lemsalu ja Kyp Malone‘i ühine maailmaloome Armastuseks on iga koht õige Sport Spordi lühiuudised Terviseamet sundis Eesti tippratturid isolatsiooni, koondis kaalub kodusest suurvõistlusest loobumist (2) Kriisa lendab vaatamata hooaja alguse edasilükkumisele homme Arizonasse: kõigepealt üritan sealse eluga kohaneda Terviseamet Lõuna-Eesti rallist: kui riskid on maandatud, võib üritus toimuda Veerandtund WRC-autos ehk Kuidas Eller kehastus kaardilugejaks Reis Automatka võimalikkusest Euroopas Maa Elu Silotegu sujub seni hästi Proovipäev: kas kontoritöötaja saaks lüpsiplatsil hakkama (1) Küsime spetsialistilt: mida kujutab endast amooniumnitraat Mitte keegi ei küsinudki toetust apla teeteo vastu võitlemiseks Kutsekooli kohtadele käib tihe rebimine Lahemaad ei peagi ühe päevaga ära avastama Vähipüügil läheb söödana käiku seamaks ja kanakael Spagettkõrvits – kausitäis spagette kõva koore sees Võõrkakar vallutab peenramaa Tomatite värvumist saab kiirendada Ärajäänud suvepeod andsid kantrifestivalile oodatud artistid Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Prillitoos» edestab skandaalset seksisaadet

2 min lugemist
Telekanalite populaarsemad saated oktoobris 2011. FOTO: graafika: Silver Alt

ETV saadet «Prillitoos», mida asus sellest hooajast juhtima Reet Linna, vaatab peaaegu poole rohkem inimesi kui Kadri Kõusaare juhtud saadet «Seks ja küla» TV 3s.  TNS Emori uuringu järgi on nende vaatajate arv vastavalt 85 000 ja 45 000 inimest. Aga selleks, et esimese kahekümne hulka pääseda, peab saadet jälgima üle 100 000 inimese.

Tellijale TellijaleEesti põhiliste telekanalite vaadatavus on veidi vähenemas. Võrreldes TNS Emori teleauditooriumi oktoobri vaatajate arvu läinud aasta sama ajaga, on näha, et vaatajaid kaotab nii tabeliliider Kanal 2 kui ka teised suured eestikeelsed kanalid ETV ja TV 3.

Eestlaste keskmine telerivaatamise aeg on aastatagusega võrreldes vähenenud päevas kaheksa minuti võrra, kahe tunni ja 42 minutini päevas. Siit ei tasu järeldada, et just selle tõttu ongi suurte eestikeelsete kanalite vaatajate hulk vähenenud. Pigem on neilt oma osa ampsanud niši- ja seriaalikanalid, mis pakuvad kitsale, kuid täpselt määratletud sihtrühmale meelepärast sisu.

Hea näide on siin meessoost vaatajatele orienteeritud Kanal 12, mis hoiab oma huviorbiidis stabiilselt 1,2 protsenti vaatajaist.

Huvitavas seisus on ETV: kui Kanal 2 ja TV 3 suutsid septembriga võrreldes oma vaatamisosalust 0,2 protsendi võrra suurendada, siis ETV puhul vähenes see 0,8 protsendi võrra, 13,9 protsendini. Vaadatumate telesaadete edetabel kõneleb selget keelt: televaatajate põhimass tahab näha suurejoonelist meelelahutust ning selles nišis ei suuda ETV glamuursetele laulu- ja tantsusaadetele konkurentsi pakkuda.

Samas on oma publiku leidnud sõsarkanal ETV2, mille jälgitavus 3,1 protsenti vaatamisajast on selles klassis väga tubli tulemus. Vaadatuim võõrkeelne telekanal PBK on endale 10,7 protsendiga tabelis kindla positsiooni kätte võitnud. TV 3 edestab seda vaid 1,8 protsendiga. PBK «Eesti uudiseid» vaatab rohkem inimesi kui TV 3 «Seitsmeseid uudiseid» – vaatajate arv vastavalt 73 000 ja 68 000.

Täiesti uue tulijana figureerib tabelis teist kuud Tallinna TV 0,2-protsendise vaadatavusega. Suvel sai pealinna telekanal kultuuriministeeriumilt üleriigilise tegevusloa. Kultuuriminister Rein Langi sõnul on «Tallinna Televisioon väärt, et terve Eesti saaks osa sellest, kuidas Tallinn maksumaksja raha kasutab». Toona avaldas kanali peatoimetaja Mart Ummelas lootust, et sügisprogramm viib TTV eesti kolme-nelja vaadatuima kanali hulka. 0,2-protsendine vaatajate hulk jääb siiski alla isegi välismaistele nišikanalitele National Geographics, Fox Life, Fox Crime ja Sony Entertainment.

Vaadatuimate saadete pingerida valitsevad Kanal 2 meelelahutussaated ja seriaalid. Esikahekümnesse mahub vaid neli ETV saadet (neist kõrgeimad kohad said «Pealtnägija» (4.) ja «Õnne 13» (5.)). TV 3 programmist mahub sellesse edetabelisse kolm saadet, kõrgeimale positsioonile jõudis üheteistkümnendana «Kättemaksukontor».

Esitatud graafikus on vastavalt vaatajate arvule reastatud ETV, Kanal 2, TV 3 ja PBK kümme kõige vaadatavamat saadet. Kõikide saadete vaadatavuse edetabelis pääsevad tippkahekümnesse ka Kanal 2 saated «Kaks kanget Venemaal» (130 000), «Krimi» (129 000), «Reporter+» (127 000) ja «Reporter» (119 000).

---------------------------------------------------

Kuidas kommenteerite fakti, et «Prillitoosi» vaatab peaaegu kaks korda rohkem inimesi kui «Seksi ja küla»?

Priit Leito

TV 3 tegevjuht:

12.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto