N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riik ähvardab Narva rahakraanid kinni keerata

Hanneli Rudi
, reporter
Riik ähvardab Narva rahakraanid kinni keerata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Liis Treimann / Postimees

Narva linn ja rahandusministeerium vaidlevad vanadekodu rajamiseks sõlmitud lepingu üle, ministeerium ähvardab piirilinna rahakraanid sõnakuulmatuse korral kinni keerata.Narvas hakati tänavu suvel ehitama uut vanadekodu ja kuigi hoone saab valmis alles järgmise aasta lõpuks, on selle ehitus juba ajanud tülli rahandusministeeriumi ja kohaliku linnavõimu.

Rahandusministeeriumi hinnangul on Narva linnavalitsuse ja OÜ Castnix Invest vahel selle rajamiseks 2009. aasta juunis sõlmitud lepingu puhul tegu kapitalirendiga.

Rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna peaspetsialist Andrus Jõgi ütles, et selliseid kohustusi tohib omavalitsus võtta ainult välisabiprojektide omaosaluse finantseerimiseks, sildfinantseerimiseks või võetud kohustuste refinantseerimiseks, kuid vanadekodu ehitamiseks sõlmitud leping neile tingimustele ei vasta.

Ministeeriumi arvates peaks linn OÜga Castnix Invest sõlmitud lepingu ümber vormistama niimoodi, et tegemist ei oleks kapitalirendilepinguga. Teine variant oleks võetud kohustused kohe tasuda.

«Kui linnavalitsus ei ole rahandusministeeriumile selgitanud rikkumise puudumist 15. novembriks või 1. detsembriks lõpetanud rikkumist ja ministeeriumi rikkumise lõpetamisest teavitanud, kaalub ministeerium Narva linna osas tasandusfondi eraldiste ja tulumaksust ülekandmisele kuuluvate summade kinnipidamist,» sõnas Jõgi.

Narva abilinnapea Aleksander Ljudvig oli vastuolu kommenteerides enam kui tagasihoidlik. «Meie arvates ei sisalda mainitud leping kapitalirendi tunnuseid,» lausus ta.

Abilinnapea sõnul teeb linnavõim omalt poolt kõik, et vältida rahandusministeeriumi lubatud sanktsioone ja saavutada kompromiss.

Narva linnapea Tarmo Tammiste on ERRi venekeelsele uudisteportaalile öelnud, et linn pole vanadekodu ehitajale seni veel sentigi maksnud, kuna ehitustööd alles käivad ja hoone valmib järgmisel aastal.

Rahandusministeeriumi kinnitusel pole Narva ainus omavalitsus, kes on selle seaduse vastu eksinud. «Seni on rikkumine kinnitust leidnud vaid Rõngu valla puhul,» ütles peaspetsialist Jõgi.

Märksõnad
Tagasi üles