Sisukord
Maailm
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Watergate’i Woodward: Valge Maja triivib närvivapustuse poole

4 min lugemist
  • Tunnustatuim presidentide portreteerija näeb Valges Majas hirmu ja kaost.
  • Juhtivad abid peitsid Trumpi eest dokumente, et ta neid ei allkirjastaks.
  • Trump ja Valge Maja nimetavad raamatut järjekordseks sopaloopimiseks.
Kui Wolffi paljastusi kritiseeriti vähese usaldusväärsuse pärast, siis Bob Woodward on usaldusväärse uuriva ajakirjaniku kehastus juba alates 1972. aastast, mil tema Washington Postis ilmunud artiklitest lahvatas Watergate, mis viis lõpuks ametist president Richard Nixoni. FOTO: Alex Gallardo/Reuters/Scanpix

Valges Majas ilmselt ei kummita, mõtlesin läinud nädalal Taanis Helsingøris Hamleti lossis kõndides. Kuid kes teab? Seal liigub ju ka igasuguseid tegelasi. Hullunud kuningas Donaldi (nagu teda USA pealinnas kutsutakse) ajal on Valges Majas draamat (või on see tragöödia?) kaugelt enam kui Shakespeare’i kirjeldatud liigestest lahti Taani kuningriigis.

Tellijale

Olin just lugenud esimesi välja tilkunud lehekülgi USAs selle sügishooaja poliitiliseks menukiks saavast Bob Woodwardi raamatust «Hirm. Trump Valges Majas». Tulemas on midagi suurt ja hirmsat, olid väitnud autoriga suhelnud ajakirjanikud, kes ise teost veel lugenud ei olnud. Raamat ilmub alles tuleval teisipäeval, mõneti sümboolselt 11. septembril, USA ajaloo kõige mustemal päeval.

Kui New Yorgi ajakirjaniku-kirjaniku Michael Wolffi bestseller «Tuli ja raev» – seni kõige kõmulisem Trumpi Valge Maja kirjeldus – oli andnud põhjuse küsida, kuidas on võimalik, et Ameerika tähtsaimas kabinetis istub rahva tahtel hullumeelsuse piiril kõõluv ning end Ameerika ainuvalitsejana käsitlev Trump, siis Woodward teatab juba pealkirjas, et Trumpi puudutav pole skandaalne ega halenaljaks, vaid hoopis hirmus: mida kõike võib see mees lõpuks kokku keerata.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto