Sisukord
Eesti
Postimees
02.07.2020
Riik võtab haigetelt lastelt toetusi (5) Eesti Amet variseb koost (25) Autorite ühingu paleepööre õnnestus (1) Eesti lühiuudised Pätsi monumendi autor: hoidusime teadlikult aiapäkapiku moodi asjast (16) Droon Ämari lennubaasis Monogaamne heletilder, keda inimene tänavalt ei tunne Majandus Suurettevõtted alustasid boikotti Facebookile (4) Majanduse lühiuudised Eesti kolmas õlletootja lõpetab pruulimise (5) Eesti idufirma kaasas ligi 14 miljonit eurot (2) Välismaa Erdoğan tahab Hagia Sofia taas mošeeks muuta (1) Välismaa lühiuudised Kommentaar ⟩ Merkeli lõpuspurt Euroopas Saksa eliitüksus saab äärmusluse tõttu viimase võimaluse (12) Arvamus Juhtkiri: olla suur ja vastutada (3) Marica Lillemets: magusad miljardid (13) Rainer Osanik: rahapesu tõkestamisest Linda Lainvoo: Päts kui sümbol (3) Kalev Stoicescu: uus Jalta ja kuuendik planeedist (19) Ivo Lasn: välistudengeid on tarvis (1) Kultuur Näitus: Arvo Pärt avab end publikule väga intiimselt Tunded Pärdi Keskuses: mõte hajub, aga ei kao «Ukuaru valss» jõudis heliplaadile Mida sisaldab Arvo Pärdi 85. sünnipäeva aasta Sport FIFA jagab vutimaailmale 1,5 miljardit dollarit, Eesti saab sellest vähemalt tuhandiku Spordi lühiuudised Nõmme Kalju võitles Levadia vastu viigi välja Sander Raieste pärast Baskonia võitu: kahju, et ei õnnestunud ka Kaleviga Eesti meistriks tulla! Eesti 3x3-korvpallikoondised pääsesid EM-finaalturniirile Reis Suur sõbralik Sudaan Reisi lühiuudised Maa Elu Rajuvihm võib õrnale viljakõrrele suurt kahju teha Värske köögivilja krõbe hind sulab juulis üha soodsamaks Varuplaan on vahel paremgi Kihnu elab suvel külastajate rütmis Kihnu kört räägib rohkem kui Instagrami pilt Vingugaasiandur: sul polegi nohu, hoopis ahi vajab parandamist Kartulit keeda ja küpseta koos koorega Lindude vastu saab abi peletist Koduaias kasvavad seened, mida saab kohe praadida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meie teame, kes on Nublu! Aga kes on teised varjunimede kasutajad?

6 min lugemist
Anonüümsust säilitav Eesti kuumim artist Nublu tõmbamas Viljandis publikut kaasa. FOTO: HEGE-LEE PAISTE

Halli kapuutsi alla ja mustade prillide taha varjuv noor, suvega ülipopulaarseks saanud räppar Nublu on tekitanud üldrahvaliku mõistatuse, kes küll on ta tegelikult. Aga see pole Eestis sugugi esimene kord, kui keegi püüab oma pärismina varjates enda vastu huvi üles kütta.

Tellijale Tellijale

Uudis on siin see, et kes on Nublu – noor räpiartist, kes on sama palju kui oma lugudega tekitanud furoori sellega, mis on tema pärisnimi –, on meie Arteri toimetusele teada. Kui nüüd faktitäpne olla, siis teab seda meie toimetuses vaid üks, ent teadmine seegi. Teadmine, mida ihaldaks teada saada küllap tuhanded Eestis – aga kas tasub seda valjult välja öelda?

Esmalt tasub küsida, miks on noormees võtnud varjunime ning varjab oma pärisnime ja nägu.

«Isiku peitmine pole eesmärk omaette,» selgitas Nublu Arterile. «Aga seni on see andnud võimaluse enam-vähem segamatult Prisma kassajärjekorras seista. Pean neid väikseid hetki oluliseks.»

Nüüd mõelge: kas teie oleksite nii südametu, et võtaksite noorelt inimeselt võimaluse tundmatuna sabas passida?

Mis siis, et seadusega meid Nublut paljastamast takistada ei saa. Ükski seadus ei keela ajakirjandusel, mille üks eesmärke on tõe levitamine, välja öelda, kes peitub ühe või teise varjunime taha – eeldusel muidugi, et ajakirjandus ei eksi tema pärisnime kõigile kuulutades.

Arteri toimetuse esindajana olen kindel, et tean sada protsenti täpselt, kes on tegelikult Nublu.

01.07.2020 02.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto