Suurfirma juht: andekatel töötajatel on Eestis igav

President Kersti Kaljulaidi esimesel töönädalal Narvas tegi Aquaphori Narva tehases talle tuuri kontserni peadirektor Joseph L. Schmidt. Viimase selja taga seisab presidendi majandusnõunik Heido Vitsur. FOTO: Tairo Lutter

Sillamäele Euroopa Liidu suurimat veefiltrite tehast rajava Aquaphori kontserni peadirektori Joseph L. Schmidti sõnul pole nende suurim probleem välismaalt tulevatele talentidele tööloa saamine, vaid andekate töötajate soovimatus pikemalt Eestis töötada.

Tellijale Tellijale

Eesti idufirmad on hädas, et väga raske on tuua Eestisse töötajaid väljastpoolt Euroopa Liitu. Kas ka teie olete sama murega silmitsi?

Meil ei ole Eestis ametivõimudega probleeme tööloa saamisel. Võrreldes USA või teiste riikidega, on Eesti selles osas üsna mõistlik. Probleemiks on pigem see, et inimesed ei taha siia pikemaks ajaks jääda.

Miks küll?

Siin on igav, nende pered ei taha siin olla. Professionaalid saavad tänapäeval valida, kas töötada Berliinis, Londonis, New Yorgis või Pekingis. Nendes suurlinnades on suur spetsialistide põud. Inimesed kolivad Sillamäelt või Narvast Tallinna, sealt aga edasi Hamburgi või Londonisse. See on probleem, mitte tööloa saamine.

07.09.2018 10.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto