Sisukord
Maailm
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Dagestani kirjanik: Krimm muutis suhtumist Põhja-Kaukaasiasse

6 min lugemist
  • Riigiseadused Dagestanis alati ei toimi, nagu üldse Venemaal.
  • Šariaadiseadustesse suhtuvad dagestanlased teatava rehepaplusega.
  • Samas on piirkonda hakanud rohkem turiste sõitma.
  • Põhja-Kaukaasia jaoks on kõige suurem risk Ramzan Kadõrov.
Dagestanist pärit kirjanik Alissa Ganijeva vaatleb oma loomingus Põhja-Kaukaasia noori ja nende erinevaid kultuurilisi identiteete, sh keerulisi suhteid islami religiooniga. Kolm nädalat tagasi külastas ta Eestit ning võttis Käsmus sõna vestlussarja «Venemaa hääled» raames. FOTO: Erik Prozes

Venemaal on taas kasutusele võetud nõukogudeaegne kontseptsioon rahvaste sõprusest, mida on hakatud kõikvõimalike ürituste kaudu rõhutama ja esile tõstma, rääkis intervjuus Postimehele hiljuti Avatud Eesti Fondi kutsel Käsmus ürituste sarjas «Venemaa hääled» esinenud kirjanik ja ühiskonnategelane Alissa Ganijeva.

Tellijale

33-aastane dagestanlanna Alissa Ganijeva sai mõni aasta tagasi tuntuks antiutoopiaga «Pidulik mägi» sellest, mis juhtuks, kui Põhja-Kaukaasia eraldataks Venemaast seinaga, nagu soovivad paljud vene natsionalistid. Pärast raamatu ilmumist sai Moskvas elav ja töötav Ganieva Põhja-Kaukaasiast palju ähvardusi.

07.09.2018 10.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto