Sisukord
Majandus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kodumaised pangad said kaela ettevõtte tulumaksu

3 min lugemist
  • Skandinaavia suurpankadele on uus maks nagu hane selga vesi
  • Eesti pankadel laenu andmise võime võib väheneda
  • Ministeeriumi selgitusel peavad nad suuri ja väikseid võrdselt kohtlema
Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink. FOTO: Mailiis Ollino/Pärnu Postimees

Suurema kärata kehtestatud krediidiasutuste avansiline tulumaks nörritab väiksemaid kodumaised panku, kellele see tähendab sisuliselt ettevõtte tulumaksu taastamist.

Tellijale

Jüri Ratase valitsuse üks esimesi silmapaistvamaid maksuideid oli kehtestada pangamaks, mida taheti võtta pangahoiuste pealt. Pankurid, nagu arvata võis, lasid plaani auklikuks. Erkki Raasuke ähvardas isegi Nordea ja Luminori ühendamisel tekkinud Luminori panga peakontori Eestist minema kolida.

Valitsus astus sammu tagasi ja asendas pangamaksu hoopis krediidiasutuste avansilise tulumaksuga, mis töötati paljuski välja pankade esindusorganisatsiooni Eesti Pangaliidu majas. Esimene maksu tasumise tähtaeg kukkuski eile, 10. septembril.

Avansiline tulumaks tähendab, et pankadel tuleb tasuda riigile igas kvartalis kasumi pealt 14 protsenti tulumaksu. Kui pank hakkab dividendi maksma, võetakse ettemakseid arvesse ja topeltmaksustamist ei tule. Kui pank kasumit ei jaota, jääb raha riigile. Eelnõus põhjendati omal ajal, et uue maksu eesmärk on muuta pankadelt riigile laekuv maksutulu stabiilsemaks.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto