T, 6.12.2022

Orbán: Fidesz on europarlamendi kõige Euroopa-meelsem partei

Evelyn Kaldoja
Orbán: Fidesz on europarlamendi kõige Euroopa-meelsem partei
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Ungari peaminister Viktor Orbán tõotas seista Euroopa Liidu nõude vastu leevendada oma migratsioonivastast positsiooni ning nimetas survet väljapressimiseks.
Ungari peaminister Viktor Orbán tõotas seista Euroopa Liidu nõude vastu leevendada oma migratsioonivastast positsiooni ning nimetas survet väljapressimiseks. Foto: FREDERICK FLORIN/AFP/Scanpix

Kas Viktor Orbán seisab häbipingis pigem eurorahaga oligarhia ehitamise või Euroopa immigrantide eest kaitsmise tõttu? See oli laias laastus vastasseis, mis rullus eile õhtupoolikul lahti Euroopa Parlamendis.

Alustuseks sai sõna raporti autor, Hollandi roheline Judith Sargentini. Raportöör märkis sissejuhatuseks, et lootis kõneleda teatud seltskonnas. Kuigi ürituse algus oli kümme minutit viibinud, puudus saalist Viktor Orbán. Poole minuti pärast saabus ka Orbán ja ettekandja kordas demonstratiivselt oma sõnavõtu juba öeldud paari lauset.

Sargentini soovitas lugeda oma raportit ja nentis, et vaatamata sellele, et see oli europarlamendis arutlusel juba juunis, pole madjarite juures asjad paranenud.

Märksõnad
Tagasi üles