Putin ja Xi kinnitasid pannkookidega sõprust

Hiina president Xi Jinping ja Venemaa president Vladimir Putin haarasid põlled ja hakkasid pannkooke küpsetama. FOTO: POOL New/REUTERS/Scanpix

Täna lõppeb teisipäeval alguse saanud Ida majandusfoorum Vladivostokis, mida Venemaa kasutab Ida-Aasiaga suhete loomiseks. Sellel nädalal Siberis toimuva ühise suurõppusega näitavad Venemaa ja Hiina, et tõlgendavad Ühendriikide käitumist kiusamisena, millele nad koos vastu astuvad.

Tellijale Tellijale

Foorum andis järjekordse võimaluse suureks mängida Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Hiina presidendi Xi Jingpingi sõprus. Riigipead kohtusid kolmandat korda viimase kolme kuu jooksul ning rõhutasid Hiina-Venemaa poliitilise, julgeoleku- ja kaitsekoostöö tähtsust. Sekka demonstreerisid presidendid ajakirjanikele pannkoogi küpsetamise oskusi ning lasid pliinidel kaaviari ja viina kõrvale hea maitsta.

See on esimene kord, kui Hiina on Putini silmateraks peetaval üritusel esindatud nii kõrgel tasemel. Foorum algatati 2015. aastal, et puhuda elu sisse Vene-Aasia suhetele. Sellest ajast on see muutunud oluliseks enese näitamise kohaks Ida-Aasia riigijuhtidele, kelle seas hoiab kolme järjestikuse osalemisega rekordit Jaapani peaminister Shinzo Abe.

12.09.2018 14.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto