E, 26.09.2022

Orbán näppas Junckeri šõu

Evelyn Kaldoja
Orbán näppas Junckeri šõu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kuigi debati vältel vahetasid staareuroskeptik Nigel Farage ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker teravusi, oli neil enne seda helgem hetk, kui oma viimase ELi üldolukorda puudutava kõne pidanud Juncker sai britilt kingituse.
Kuigi debati vältel vahetasid staareuroskeptik Nigel Farage ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker teravusi, oli neil enne seda helgem hetk, kui oma viimase ELi üldolukorda puudutava kõne pidanud Juncker sai britilt kingituse. Foto: FREDERICK FLORIN/AFP/Scanpix

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker alustas oma viimast kõnet olukorrast Euroopa Liidus (EL) verdtarretava ajaloomeenutusega sellest, kuidas 1913. aastal uskusid eurooplased end elavat püsivas rahuajastus ja juba järgmisel aastal algas Esimene maailmasõda.

«Ma ei räägi neist aegadest sellepärast, et usuksin, et oleme katastroofi serval. Vaid sellepärast, et Euroopa on rahu tagaja,» võttis Juncker seejärel pinget maha viitega ELi eksistentsi ühele põhjendusele: koostööd tehes kaob sajandeid vaenujalal olnud riikidel huvi omavahel sõdida.

Üldiselt kippus Junckeri etteaste aga jääma pigem leigeks. Et tema juhitaval Euroopa Komisjonil on veel umbes aasta aega tööd teha, on aeg kokkuvõteteks veel liiga varane. Et Juncker on teatanud ameti mahapanekust ja uute algatuste käivitamiseks eurosüsteemis on aasta liiga lühike, nappis tema kõnes värskeid mõtteid.

Märksõnad
Tagasi üles