Sisukord
Kultuur
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (17) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (17) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Katrin Tegova: Roman ei jäänud kunagi ükskõikseks

2 min lugemist
«Minu näoga onu». FOTO: Kaader filmist

See on nagu filmis või nii nagu mõtled, et asjad ei ole. Või kui keegi räägib, siis mõtled, et ju mõtles üle, tahtis ennast tähtsaks teha... Aga, nii see just oli. Eile hommikul ärkasin unest. Nägin, et Roman ja Ita sõitsid valge autoga. Auto peatas ja ma rääkisin midagi nendega, kuidagi eemalt. Ärgates mõtlesin küll kohe, et ei tohi rohkem mõelda sellele, et kas unenäod tähendavad midagi.

Püüdsin endale sisendada, et see ei saa olla midagi, lihtsalt üks uni, ma ei olnud ju nii lähendalt Romaniga seotud, et see nüüd peaks kohe unenägudesse tulema, kui midagi on juhtunud, juhtumas, või teisiti. Ja päeval avastasin, et päeval mõtlesin taas sellele unele, et ju kõik on temaga korras ikka, sest kui viimati kohtusime, küsisin, kuidas tal läheb, ta oli rõõmus ja ütles, et nüüd on juba parem ja küll kõik korda saab.

Mõtlesin, et vat kui hea, et tänapäeval on võimalik selline ravi, mis ikkagi teeb nii, et inimesi saab aidata, et see kole haigus ei võta meilt kõiki armsaid ja andekaid inimesi. 

Kohtasin Romani viimati K-Rauta poes. Leppisime kokku, et saame kuskil linnas kokku, ma annan talle «Minu näoga onu» DVD-d ja võtan omakorda oma pere jaoks plaatidele mõned autogrammid. Nad olid Itaga (Ita Ever, Roman Baskini ema) just mööda mööbli- ja ehituspoode käimas. Kuna mul oli enne veel toimetamisi, siis juhtus, et alguses kokku lepitud Järve Keskusest olid nad juba ära läinud, kui ma sinna jõudsin. Nii ma siis sõitsingi järgmisse kohta – Tammsaare K-Rautasse.

Ja seal ma siis otsisin neid, sellest lõputust labürindist, kesk tapeedirulle, segisteid, värve ja potililli. Kujutasin seda kohtumist ette nagu mingit stseeni, kuskilt ülevalt filmituna, üks autogrammikütt ajab K-Rautas filmi- ja teatristaaridest ema ja poega taga.

Naersin enda üle, ärevus kohtumise pärast sees. Sest Roman oli juba selline, et ta ei jätnud kunagi ükskõikseks, ta võis olla väga lõbus, seltskondlik ja inspireeriv, samas võis tal olla vahel päris maniakaalne, pannes sind olukordadesse, kus sa pead rohkem mõtlema hakkama, mida vastata, kuidas end kehtestada, tema jaoks põnevaks teha, et ta lihtsalt sul näitlejana käest ei libiseks.

Ta pani proovile, nii tavasituatsioonides kui ka loomulikult võtteplatsil. Õpetas mind kui noort lavastajat väga palju – just seda, mida ja kuidas peaks näitlejale rääkima, milliseid juhiseid andma. Ja kuidas vahel ka lihtsalt vait olla, et näitleja saaks ise mõelda.

Vaidlesime Andresega (Andres Maimik, filmi kaasstsenarist ja -režissöör) sageli selle üle, et kas «Minu näoga onu» film on draama või komöödia. Nagu näha, mängis elu meid kõiki lõpuks üle. Või siis täpsemini surm. Kui saime enne esilinastust teada, et Roman on päriselt haige, võttis see ikka tõsiseks küll.

See muutis filmi vastuvõttu kohe kindlasti, nii nagu see mõeldud ei olnud. Filmis ta ju mängib meest, kes simuleerib, et on haige ja kohe suremas. Eks valematusestseeni filmides oli endalgi veidi kõhe tunne. Kuidas sa teed nalja nii tõsise teema üle ja kas see ongi üldse nali. 

Olen väga tänulik, et ma sain Romaniga selle filmi teha, tema on selle filmi hing, suurepärane karakter Raivo, kelle järgi kindlasti «Minu näoga onu» eelkõige meelde jääb.

Seotud lood
25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto