Sisukord
Arvamus
Postimees

Postimees 1938. aastal: riigikaitseõpetus ka naistele

1 min lugemist
Välirõivastuses naiskaitseliitlasi kujutavad nukud. FOTO: Hanneli Rudi

Oleme oma lehes korduvalt juhtinud tähelepanu sellele, et kui nüüd korraldatakse riigikaitselise õpetuse andmist üliõpilastele, siis tuleks seda eriteadlaste ettevalmistamise osas laiendada ka naisüliõpilastele.

Eriti siis, kui mehi peaks olema vaja rindel, võiks naised edukalt täita eriteadlaste ülesandeid ka riigikaitse huvides paljudel kohtadel. Pealegi ei ole õigustatud põhimõttelikult vahetegemine mees- ja naisüliõpilaste vahel õpetuse juures, mis on võrdselt jõukohane meestele kui naistele.

Siia lisandub nüüd veel omapärane asjaolu, et ülikooli ühes teaduskonnas on hakatud naistelt nõudma suuremat vaimset tublidust kui meestelt. Meie lehes protesteeriti juba varem selle vastu, et ülikooli rohuteaduse osakonda vastuvõetavate norm ei määratud lihtsalt 30 isikut, vaid 15 meest ja 15 naist, kuigi on teada, et selles osakonnas õppida soovijate hulgas on naised suures ülekaalus, nii et selle läbi sissepääs ülikooli muutub naistele kitsamaks kui meestele.

On tervitatav valitsuse seisukoht, et naiste ülikooli-diplom ka selles osas ei tohi jääda alaväärtuslikumaks meeste omast, ja naistele antakse võimalus täita oma kodanikukohust riigikatse alal oma võimete kohaselt. 15.09.1938

Seotud lood
15.09.2018 18.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto