Sisukord
Arvamus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (3) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (12) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (3) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (24) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (2) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (3) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (1) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Juhan Kivirähk: Eesti tulevik – igav põhjamaa või vastuoluline Ida-Euroopa?

5 min lugemist
Juhan Kivirähk. FOTO: Tairo Lutter

Eestil tasuks endiselt pürgida igavate, kuid avatud põhjamaade hulka, mitte aga järgida konservatiivsusesse ja suletusse kalduva Ungari ja Poola eeskuju, leiab sotsioloog Juhan Kivirähk.

Tellijale

Juba iseseisvuse taastamisest peale (ja ilmselt ka juba enne seda) oleme ennast võrrelnud hõimuvellede soomlastega. Arengu edukust on ikka hinnatud selle põhjal, kui mitme aastaga me oma majandusnäitajate poolest võiksime Soomele järele jõuda. President Kersti Kaljulaidki toonitas riigikogu sügishooaja avaistungil kõneldes, et Eesti SKT on juba Soome 1994. aasta tasemel. President Toomas Hendrik Ilves aga avaldas oma ametiajal soovi, et Eesti muutuks tulevikus «igavaks Põhjamaaks».

Turu-uuringute AS on kahel viimasel aastal korraldanud kaks küsitlust, et selgitada välja Eesti inimeste suhtumine Põhjamaadesse. On ootuspärane, et Eesti inimesed suhtuvad Põhjamaadesse positiivselt. Et koostöö Põhjamaadega on väga või küllaltki oluline, arvas sel kevadel 91 protsenti Eesti elanikest.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto