Eesti andis Vene spioonile elamisloa

Mihhail Petrov pühkis Eesti tolmu jalgadelt kolm päeva pärast vanglakaristuse lõppu tänavu 22. juulil, kui ta Tartu bussijaamast Saksamaale viivale lennule sõitis. FOTO: Erakogu

Avalikkus arvas, et ta istub Tartu vanglas viis aastat, ent oli tegelikult 11 kuuga prii. Pikalt Eestis FSB kasuks luuranud vene kodanikku Mihhail Petrovi (44) pole riigist välja saadetud, vaid ta liigub nüüd koos perega mööda Schengenit, taskus Eesti antud elamisluba.

Tellijale Tellijale

Kui reeglina saadetakse kongist vabanenud Vene spioonid samal päeval üle Narva silla Eestist välja ning nad saavad sissesõidukeelu, siis Mihhail Petrovi käsi oli käinud hoopis teisiti. Viimased kuud on ta viibinud elukaaslase ja lastega Berliinis ja Portugalis. Ta teeb rohkem trenni, kui kunagi varem. Rahaga on kitsas, aga Vene vanglaga võrreldes on olukord roosiline.

Kogu loo võikski lõpetada kokkuvõttega humaansest riigist, kui poleks müriaadi vastuseta küsimusi. Näiteks see – kas ja millisel juhul saab Eesti elamisluba olla vahetuskaup eriteenistuse kokkuleppes tabatud spiooniga? Eriti sellisega, kel pole pealtnäha mingit alust elamisloaks?

15.09.2018 18.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto