Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.10.2020
Estonia uurimiskomisjoni juht Andi Meister – intervjuu pärast 23 aastat vaikimist Eesti Eesti server kisti USA valimisvõitlusse Koalitsioon püsib, aga kriis jätkub (11) Eesti lühiuudised Icosagen usub, et neil on maailma parimad molekulid Majandus Majanduse lühiuudised USA süüdistab Google’it monopoli kuritarvitamises Eesti puitmajakuningas kaotas poole kasumist Hollandlased panid raha Saaremaa tuuleparki Välismaa Välismaa lühiuudised USA luure kahtlustab Bidengate’is Venemaad Venemaa loobub koostööst lennu MH17 allatulistamise uurimisel Vaidlus uusehitiste stiili üle kisub Rootsis poliitiliseks Arvamus Juhtkiri ⟩ Teadusime sünnib siin Tõnis Oja: Eesti oleks pidanud laenu võtma juba aastaid tagasi Marianne Paimre: kas digirakendused toovad kuldse vanaduse? Aleksander Laane: raske, kuid avameelne jutt eutanaasiast (1) Aadu Must: epideemiad muudavad maailma Meelis Pärtel: kui metsa elurikkus oskaks rääkida Ülle Rajasalu: loogem Tallinna asumifond JULGEOLEK ⟩ Holger Mölder: Hiina muutuvas maailmas – pole tähtis, mis värvi on kass, peaasi, et ta hiiri püüab JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: kui palju olla laua taga ja kui palju menüüs? Roerichi pakt – ideaal reaalsuse kammitsais Kultuur ARVUSTUS ⟩ Film kunstnikust, kes mõjutas kõiki, kellega ta kokku puutus Pärast on kõik teisiti: lunastuse võimalikkusest Utoopias Sport Spordi lühiuudised Eesti tennise tagala: ühest küljest on klaas pooltäis, teisalt pooltühi Marko Kilbi eesmärgid on nii kõrged, et nende avaldamine sunniks paljusid peast kinni võtma Vormelistaar Bottas andis oma panuse rallimaailma hüvanguks Rallimeedia: väidetav võlg ja turvareeglite rikkumine tekitavad WRC-uustulnuka osas kahtlusi Kontaveit: võtsin kotist vale reketi ega pannud seda isegi tähele. See ütleb juba päris palju (1) Reis Gotland keset aja ärevaid vooge Reisi lühiuudised Maa Elu Masinatööstused otsivad kriisis uusi lahendusi Piimatootja: piima ületootmine on parajalt abstraktne mõiste Mis toimub maailma taimekasvatusvaldkonnas? Analüüsiga saab taime sisse vaadata Välimuse järgi head õuna ära ei tunne Pealinnast maale kolinud pere hakkas Kaagjärve mõisa taastama Vana maja tasub talvekorda seada Äike välgutab talvelgi Vitamiin, mille puudus kujuneb aastatega Soovitusi sügisel kasvuhoones toimetamiseks Saaremaal keedetakse õllekateldes kadakasiirupit Tartu Koroona lõi kunstiäri õide Antti Roose: ilmahirmuks pole põhjust, kohanema peab Rahumäe kalmistu kõrval käib vaidlusi tekitanud lasteaia ehitus Politsei tabas võõra kontoga särtsurattaid laenanud noormehe Tartu lühiuudised Tantsijad pääsevad lõpuks lavale Mudilased ja vanad kolivad Annelinnas ühe katuse alla Valimisjaoskondi jääb tuleval sügisel vähemaks Potipõllumeeste read ja valdused kasvavad Tundlik ja siiras kord ja kaos Muusikalis kõlab üle-eelmise põlve tipplaule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1976. aastal: fašismile ja rassismile ei!

1 min lugemist
Kommunistide pikett Ukrainas. Foto on illustratiivne FOTO: golos.ua

Eile keskpäeval kogunes ülikooliesisele sadu üliõpilasi, et TRÜ komsomolikomitee ja Rahvusvaheliste Suhete Ringi korraldatud miitingul avaldada oma solidaarsust Tšiili patriootide ning Musta Mandri vabadusvõitlejatega. Sombusest sügisilmast hoolimata tõid kirevad loosungid ning plakatid kohale hulgaliselt keskkooliõpilasi, linlasi. Käest kätte käisid RSR-i lendlehed, mis kutsusid üles toetama maailma progressiivseid jõude ja nende hoogustunud võitlust fašismi ja rassismi vastu. Kõlas Tšiili patriootide hümn «Venceremos».

ELKNÜ TRÜ komsomolikomitee sekretäri Kalle Liivi ja tema asetäitja Jüri Asari sõnadest jäi kõlama kogu inimkonna solidaarsus jõududega, mis peavad halastamatut võitlust reaktsiooniga. Nõuti Tšiili Kommunistliku Partei juhi Luis Corvalani vabastamist, kelle 60. sünnipäev möödus Tšiili fašistide vanglas.

RSR-i endised presidendid Tõnu Kõrda ja Toomas Alatalu kutsusid üles toetama Lõuna-Aafrika musta enamuse võitlust inimõiguste eest. Jäid kõlama sõnad «Ühtsus võidab – venceremos!» Ühiselt skandeeriti: «Rahvaühtsus – jaa, diktatuur – ei!», «Rassism ja fašism on kaksikvennad!», «Smith ja Vorster, aeg on läbi!»

18.09.1976

Seotud lood
21.10.2020 22.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto