N, 30.03.2023

Andres Vaher: Soome hokigigandi hoiatav eeskuju Kalev/Cramole

Andres Vaher
Andres Vaher: Soome hokigigandi hoiatav eeskuju Kalev/Cramole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kalev vs. Riia VEF. Naabrite suur duell, aga tribüünil haigutab tühjus. Miks? FOTO: Eero Vabamägi
Kalev vs. Riia VEF. Naabrite suur duell, aga tribüünil haigutab tühjus. Miks? FOTO: Eero Vabamägi Foto: Eero Vabamägi

Rõõm ja mure käivad ju tavaliselt ikka käsikäes. Soomlased seevastu on omadega sattunud olukorda, kus rõõm ja mure on teineteisega kohtunud suhteliselt harvanähtaval moel. Mis aga peamine: ei saa sugugi välistada, et vähemalt osa järgnevast loost ei lavastu juba lähiajal ka meite endi õuel.

Helsingi Jokerit mängib viiendat hooaega Euroopa tugevaimas hokiliigas KHL. Paremini kui kunagi varem. Hooaja algus on olnud tagasihoidlikult öeldes hiilgav: seitse mängu, kuus võitu, üks lisaajakaotus, 13 punkti. Läänekonverentsi juhitakse, kogu liigas hoitakse teist kohta. Väravate vahe 32:11 on ülivõimsalt parim.

Üleeile õhtul klohmiti koduses Hartwall Arenas Tšeljabinski Traktorit koguni 8:0. Võimas, äge, suurepärane – eks ole ju!? Või siiski mitte – kui arvestada, et jõudemonstratsiooni kogunes vaatama vähem rahvast (7186) kui ühtegi varasemat Jokerite KHLi kodumängu. Ilmselt käisid rekord ja antirekord käsikäes veel drastilisemalt: kuna arvestatav osa VIP-kaardi omanike kohtadest jäi tühjaks, oli tegelik publikuhulk Soome meedia hinnangul kindlasti alla 7000.

Soomlane armastab hokit üle kõige. Esindusklubi mängib tippsarjas. Võidab. Ja saal jääb aina tühjemaks. Aastate eest vaid koduses SM-liigas kaasa teinud Jokeritel küündis hooaja keskmine pealtvaatajate arv alatasa üle 10 000. Müsteerium!?

Jokeritega toimuv on ehe näide protsessist, kus laiemad väärtused lähevad publikule rohkem korda kui pelk tulemus. Meil on siit nii mõndagi kõrva taha panna.

Märksõnad
Tagasi üles