Sisukord
Välisuudised
Tänane leht

Süüria õhutõrje äpardus, tehniline viga või Iisraeli kavalus? Allatulistatud Vene luurelennuki ümber valitseb segadus

3 min lugemist
  • Süüria õhutõrje tulistas Vahemere idaosa kohal alla Vene luurelennuki.
  • Venemaa süüdistab Iisraeli.
  • Iisraeli väitel olid nende hävitajad juba piirkonnast lahkunud.
  • Tegu võis olla Süüria õhutõrje äpardusega.
Venemaa kaitseministeeriumi kõneisik kindralmajor Igor Konašenkov tutvustas eile oma versiooni juhtunust ning süüdistas Iisraeli. Venemaa ja Iisraeli esialgsed järeldused erinevad nagu öö ja päev. FOTO: Sputnik/Scanpix

Esmaspäeva hilisõhtul kadus Süürias radarite vaateväljast Venemaa õhujõudude elektroonilise luure lennuk Il-20. Eile selgus, et lennuki tulistas alla Venemaa liitlaste Süüria õhutõrje ning surma sai 15 lennuki pardal viibinud Vene sõjaväelast. Vastamata on aga küsimus, kuidas selline juhtum üldse võimalikuks sai.

Tellijale Tellijale

Il-20 kadus radarilt Vahemere kohal üleeile õhtul kell 23 umbes 35 kilomeetri kaugusel rannikust ajal, kui lennuk oli naasmas Latakia lähistel asuvasse Hmeimimi õhuväebaasi. Veidi pärast lennuki kadumist teatas Süüria uudisteagentuur Sana rünnakust samas piirkonnas, aga väitis, et Süüria õhutõrje tulistas alla merelt Latakia poole teele saadetud vaenlase raketid.

Segadus tekkis sellest, et parasjagu ründas neli Iisraeli F-16 hävitajat rakettidega Latakias asuvaid Süüria sõjaväerajatisi, kus Iisraeli sõnul valmistati relvi, mida Iraan tahtis tarnida rühmitusele Hizbollah, kes oleks neid Iisraeli vastu kasutanud.

18.09.2018 20.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto