L, 4.02.2023

Vastuoluline Saksa luurejuht sai ametikõrgendust

Bretty Sarapuu
, reporter
Vastuoluline Saksa luurejuht sai ametikõrgendust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
BfV endine juht Hans-Georg Maassen (vasakul) jätkab vastuolulistest väidetest hoolimata siseminister Horst Seehoferi alluvuses siseministeeriumi riigisekretärina.
BfV endine juht Hans-Georg Maassen (vasakul) jätkab vastuolulistest väidetest hoolimata siseminister Horst Seehoferi alluvuses siseministeeriumi riigisekretärina. Foto: Michael Sohn/AP/Scanpix

Kriis Saksa valitsuskoalitsioonis päädis veidra kompromissiga, kui Chemnitzis rändevastastel meeleavaldustel filmitud video ehtsuse kahtluse alla seadnud julgeolekuteenistuse BfV juht Hans-Georg Maassen eemaldati seniselt postilt, aga määrati seejärel kõrgemale ja paremini tasustatud siseministeeriumi riigisekretäri ametikohale.

«See on uskumatu võltsing,» ütles roheliste parlamendiliige Katrin Göring-Eckardt valitsuse otsust hukka mõistes. «See, kes ebalojaalsust ja erakonnale Alternatiiv Saksamaale (AfD) pugemist sanktsioneerimise asemel premeerib, on kaotanud igasuguse arusaama sellest, mis on õige ja mis vale.»

Üleeile BfV juhi ametikohalt tagandatud 55-aastane Maassen ütles septembri alguses Saksa päevalehele Bild, et võõramaalaste tagaajamist kujutavad videod võivad olla võltsid. «Minu ettevaatlikul hinnangul on põhjust arvata, et see on tahtlik valeinfo, võib-olla eesmärgiga juhtida tähelepanu kõrvale Chemnitzi tapmiselt,» sõnas ta.

Märksõnad
Tagasi üles