T, 28.03.2023

Appi, appi, Hunt on lahti!

Ott Järvela
, vastutav toimetaja
Appi, appi, Hunt on lahti!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Margus Hunt on tõusnud Indianapolis Coltsi kaitseliini võtmemängijaks. FOTO: Colts.com
Margus Hunt on tõusnud Indianapolis Coltsi kaitseliini võtmemängijaks. FOTO: Colts.com Foto: Colts.com

Kui Ameerika kirjamehed oleksid kursis selle eesti rahvapärimuse hüüdega ning teaksid, mida Margus Hundi perekonnanimi eesti keeles tähendab, kannaks mõnigi artikkel just nimelt sellest ajendatud pealkirja, sest neli aastat Cincinnati Bengalsis pingil istunud ja mullu Indianapolis Coltsis samuti pigem statisti rollis olnud Hunt on kahe nädala eest alanud hooajal muundunud «vägevaks elukaks».

Just nõnda nimetas Eesti vägimeest Coltsi peatreener Frank Reich eelmisel nädalal. «Margus on justkui elukas. Ta mängib nagu vägev elukas. Ning tulemuseks kaks läbinisti head esitust,» sõnas Reich. Esimest hooaega peatreeneri ametit pidav Reich ei liialdanud karvavõrdki, tema sõnu kinnitab statistika.

Nimelt on Hunt kogu NFLi – 32 meeskonda, igaühes kaheksa-üheksa kaitseliinimängijat – liider palliga vastase mahamurdmiste arvus teisel pool ründejoont. Hunt on kahe mängu jooksul suutnud vastase juba viis korda vastase episoodi alguspunktist tagapool peatada.

Hundi leping Coltsiga lõpeb käesoleva hooajaga. Samamoodi jätkates on eestlane teel uue ja märgatavalt priskema palgaga – tema tänavune aastapalk on sõltuvalt boonustest kuni 2,5 miljonit dollari – kontrahti poole.

Märksõnad
Tagasi üles