Sisukord
Kultuur
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (4) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (1) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (5) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edward von Lõngus üllatab president Pätsi portreedega

2 min lugemist
Reigo Kuiv­jõgi alustas näituse tutvustamist Edward von Lõnguse teosest «President Pätsi mitu nägu», mille alghind on 1000 eurot.  FOTO: Margus Ansu

Tartu noore kunsti oksjonitel alatasa edukalt oma töid müünud tänavakunsti suurnimi Edward von Lõngus ei ole ka seekord oma teoseid vaka all hoidnud. Loomemajanduskeskuse majja Kalevi 13 sisenejaid võtavad vastu president Konstantin Pätsi portreed, millel kunstnik on teda kujutanud ekraanidelt ja mujalt tuntud kangelastena.

Tellijale Tellijale

President Päts on üheksal üksteise külge liidetud pildil. Igaühel neist on ta eri näoga. Nii näiteks on ta von Lõnguse kätes saanud Batmani, Ernesto Che Guevara, David Bowie, Marilyn Monroe ja isegi Gollumi ehk Guglunki näo.

Mida sellest teosest arvata? «Edward von Lõngus on alati loovusega silma paistnud ja oma töödega inimeste tundemeeli torkinud,» ütles loomemajanduskeskuse juhatuse liige Reigo Kuivjõgi. «Aga see töö on minu meelest kolme viimase aasta oksjonitel tema üks parimaid.»

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto