Paavst jõuab Eestisse

Eile anti Vabaduse väljakule viimast lihvi. Päeva olulisimale üritusele oodatakse 12 000 inimest. Enamik on eestlased, kuid on ka palverändureid välismaalt, näiteks Soomest, Venemaalt ja Poolast. FOTO: Sander Ilvest

Täna on kogu katoliikliku maailma pilgud suunatud Eestile, kus paavst Franciscus paneb punkti oma neljapäevasele visiidile Baltimaades.

Tellijale Tellijale

Paavst alustas oma visiiti kolmes Balti riigis laupäeval. Eestisse jõudes on tal seljataga kaks tihedalt üritusi ja kohtumisi täis päeva Leedus ning üks Lätis. Eesti pinnal viibib paavst üheksa tundi.

Hommikul võtab kõrge külalise lennujaamas vastu president Kersti Kaljulaid, õhtul saadab lennukile peaminister Jüri Ratas.

Hommikul sõidetakse lennujaamast otse Kadriorgu, kus riigipea ja kirikupea kohtuvad, president tutvustab paavstile oma peret. Seejärel on plaanis lühike roosiaiavastuvõtt ühiskonnategelastele.

Paavstil on päeva peale plaanis kohtumisi rahvaga – kõigepealt noortega Kaarli kirikus ja hiljem juba päeva nael, Püha Missa Vabaduse väljakul.

24.09.2018 26.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto