Sisukord
Majandus
Postimees

Tööõnnetuskindlustus lööb arvamused kahte lehte

3 min lugemist
Statistika näitab, et sagedasim tööõnnetuse põhjus on kontrolli kaotamine masina või seadme üle – sel põhjusel juhtub lausa 32 protsenti tööõnnetustest. FOTO: Kristjan Teedema

Plaanitav tööõnnetuskindlustus tekitab vastakaid arvamusi. Kui ettevõtjad nimetavad seda uueks ja varjatud maksuks, siis näiteks kindlustusseltside liidu juht peab tragikoomiliseks, et meil seda ikka veel pole.

Tellijale Tellijale

Riik on võtnud sihi jätta inimeste tööajal saadud vigastuste ravi ettevõtete kanda ja luua sotsiaalmaksust toituva haigekassa kõrvale skeem, mille järgi tööandjatel tuleb hakata iga töötaja pealt maksma kohustuslikku tööõnnetuskindlustust. «Kui praegu hüvitatakse raviteenused haigekassast, siis uues süsteemis hüvitaks ravikulud kindlustusettevõte, kelle juures töötaja on kindlustatud. Tehniliselt toimiks süsteem nii, et haigekassa nõuab kindlustusettevõttelt tööõnnetusega seotud ravikulud tagasi. Samamoodi toimub kulude hüvitamine liikluskindlustuses,» võttis asja tuuma kokku sotsiaalministeeriumi tööelu arengu osakonna nõunik Eva Põldis.

25.09.2018 27.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto