Sisukord
Arvustused
Postimees

Rõõmustav taaskohtumine noore Toomingaga

3 min lugemist
Lendteatri lavastuse «Skandaalne juhtum» tõi lavale legendaarne Jaan Tooming, peaosas Kristo Viiding. FOTO: Airé Pajur FOTO: Airé Pajur
Tellijale Tellijale

Kui nimetada Eestis kedagi elavaks teatrilegendiks, siis on see küllap Jaan Tooming. Üle kümne aasta tagasi Vanemuisest lahkuma sunnitud Meister on viimastel aastatel leidnud toreda koostöö Elvas endale kena teatrikodu rajanud Lendteatriga. Eelmisel sügisel üllatasid nad meid «Hamletiga». Arvestades, et tegemist on harrastusteatriga, kärpis Jaan Tooming Shakespeare’i tragöödiat oskuslikult, ilma et lugu ja põhikarakterid oleksid kannatanud, seejuures jäi selgelt kõlama lavastaja nüüdisaegne maailmavaateline sõnum. Nero Urke esitas nimitegelast erakordselt ekspressiivselt, printsi hullusehood olid ülimalt ekstsentrilised ning kõrvalpilk neile salvavalt kaval.

Ka J. B Priestley komöödia «Skandaalse juhtumi» lavaletoomisel on Tooming läinud sama teed: Priestley teksti on kärbitud ning seekord kohandatud ka Eesti oludele. Lendteatri põhitrupile lisaks on nüüdki peaossa kutsutud (vaba)kutseline näitleja – Kristo Viiding.

25.09.2018 27.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto