Sisukord
Kultuur
Postimees

Loomeliidud nõuavad riigilt 38 miljonit eurot

13 min lugemist
Kaspar Kalluste, Priit Lätt ja Tanel Padar. FOTO: LIIS TREIMANN/EESTI MEEDIA/SCANPIX

38 miljonit eurot ja seda nelja aasta eest. Mis mõttes üheksasse loomeliitu kuuluvad 8260 inimest riigilt sellist summat nõuavad ja millistest tegematajätmistes valitsust süüdistatakse, uuris Heili Sibrits.

Tellijale Tellijale

anel Padaril sai sõna otseses mõttes kõrini. Kolm aastat on ta pidanud Eesti Esitajate Liidu juhatuse koosolekul ühe päevakorrapunktina nägema ühte ja sama. «Tahan midagi muud,» ütleb Padar. Ja Padar pole oma soovis sugugi üksi, temaga on 8260 Eesti loomeinimest, sest just nii palju kuulub üheksasse loomeliitu, kes ühiselt nõuavad, et riik teeks seda, mida seadus ette näeb.

Üheksa loomeliitu on veendunud, et kõige pikaajalisem Euroopa Liidu õiguse rikkumine Eestis on seotud autoriõiguse seaduse rikkumisega ning kannatajaks on meie kultuur, rahastamata kultuuriprojektid ja loomeinimesed. See on põhjus, miks Eesti Autorite Ühing, Eesti Näitlejate Liit, Eesti Lavastajate Liit, Eesti Lavastuskunstnike Liit, Eesti Interpreetide Liit, Eesti Heliloojate Liit, Eesti Esitajate Liit, Eesti Fonogrammitootjate Ühing ja Eesti Audiovisuaalautorite Liit liitsid jõu.

25.09.2018 27.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto