Sisukord
Arvamus
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» (9) Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele (1) Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust (5) Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist (1) Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand (1) Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (57) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? (2) Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine (2) Edward Lucas: õnn väljendada arvamust (2) Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood (1) Toomiku helged varjundid (7) Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni (3) Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1993. aastal: üheaegsed mässud Eesti ja Leedu kaitsejõududes ei pruukinud olla juhuslikud, arvab Rebas

1 min lugemist
jäägrid oma relvastusega FOTO: Peeter Langovits

Augustikuine intsident Eestis Pullapääl ja sellele septembris Kaunases järgnenud Leedu kodukaitsjate mäss ei pruukinud juhuslikult kokku langeda, arvab endine Eesti kaitseminister Hain Rebas.

Nii Pullapää kui Kaunase mässu järel astusid tagasi maade kaitseministrid: Hain Rebas ja Audrius Butkevicius. Viimase lahkumispalvet ei võetud küll teatavasti vastu.

«Ka varem on Baltikumis korraldatud ühel ja samal ajal ühel ja samal ajal ühesuguseid aktsioone,» ütles Rebas BNS-ile antud usutluses.

Vastates BNS-i küsimusele nende aktsioonide korraldajate kohta ütles Rebas, et tegu on «mingite jõududega kuskil ida pool».

Rebas viitas ka oma emigrandikogemusele, kus mitmes balti kogukonnas sündis imelikke asju tihti ühel ja samal ajal.

1.10.1993

Seotud lood
08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto