Sisukord
Arvustused
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (1) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (1) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (11) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (8) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Pipist sirgub naine

2 min lugemist
  • Film keskendub lastekirjanik Astrid Lindgreni elu varjatumale poolele.
  • Filmitegijad ei ole Lindgrenist ebausutavat heroilist tegelast voolinud.
  • Lindgren pidi toime tulema pojast loobumisega kaasnenud segaste tunnetega.
«Astrid Lindgreni rääkimata lugu». FOTO: Kaader filmist

Ei mingeid lapsepõlve süütuid muretuid mänge, rasked talutööd tusameelses Smålandi talves ei meenuta millegagi helget lapsepõlve Bullerbys, aga midagi pole parata. Päris elus väänikupillid ei toimi ja ühel hetkel peab ka Pipi täiskasvanuks saama.

Tellijale

See on pagana raske, eriti 20. sajandi alguse Lõuna-Rootsi külakohas, kus isegi nii süütu sõnamäng nagu Gomorra asemel God Morgon (tere hommikust – toim) ütlemine on jumalavallatu tegu ja seda nalja võib teha vaid siis, kui keegi ei kuule.

Kohe kinodesse jõudva filmi peategelase valik annab vaatajale juba avakaadrites mõista, et tegelikult oligi Astrid Lindgren Pipi Pikksukk. See mässumeelne tüdruk, kes püüdis üksi hakkama saada maailmas, kus teda ei mõistetud. Sedavõrd sarnane on peategelast mängiv Alba August kuuekümnendatel Pipi teleekraanidel kuulsaks teinud Inger Nilssoniga.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto