Makedoonlased näitasid oma meelsust koju jäädes

Makedoonia nimereferendumi boikottimise pooldajad eile õhtul riigi parlamendi ees Skopjes. Nende leer sai rahvahääletusel oma tahtmise, sest osalusprotsent jäi madalamaks, kui valitsus lootis.  FOTO: THANASSIS STAVRAKIS/AP/Scanpix

Kuigi Makedoonia peaminister Zoran Zaev ärgitas veel eile inimesi hääletuskastide juurde oma arvamust avaldama minema, siis tundub, et opositsiooni ja ka riigi presidendi Đorge Ivanovi üleskutsed nimereferendumit boikoteerida kandsid vilja – eile käis hääletamas kõigest ligi 35 protsenti makedoonlastest.

Tellijale Tellijale

«Ma kutsun kõiki välja tulema ja langetama seda tõsist otsust meie riigi tuleviku, tulevaste põlvede jaoks,» lausus Zaev, pistes oma hääletussedelit valimiskasti Ida-Makedoonias Strumicas, kus ta varem oli linnapea. «Ma ootan massilist hääletamist, suurt osalust, mis kinnitab selle riigi mitmerahvuselist olemust ja poliitilist ühtsust, ükskõik mis parteist kodanikud ka oleks.»

Et peaministri ootustel polnud lootust täituda, oli selge juba üsna varakult. Hääletusjaoskonnad avati eile hommikul kell 7 ning kuus tundi hiljem, täpselt poole hääletamise peal oli käinud oma arvamust avaldamas kõigest 16 protsenti makedoonlastest.

29.09.2018 02.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto