Sisukord
Kolumnistid
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (19) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (18) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kaire Uusen: viis levinud põhjust, mis tekitavad palgalõhesid

5 min lugemist
  • Subjektiivne palkade määramine loob eeldused palgalõhe tekkeks.
  • Levivad arvamused, et mõni ametikoht ongi vähem väärtuslik.
  • Asi pole ainult meeste-naiste palgalõhes, vaid üldse võrdses kohtlemises.
Kaire Uusen FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES/PM/SCANPIX BALTICS

Eestis on meeste-naiste palgalõhe märkimisväärne, aga selle taha on maskeerunud ka muud põhjused, mis on omased vaestele, väikestele, ebaküpsetele ühiskondadele ning mille puhul pole töötaja sugu üldse tähtis. Kui Eestis suudetaks need välja juurida või vähemalt ohjeldada, väheneks palgalõhe oluliselt, kirjutab kolumnist Kaire Uusen.

Tellijale

Alates üheksakümnendate algusest on Eestis kirutud Euroopa riikide palgapoliitikat, sealseid reegleid, nn ühtset lähenemist, palkade määramise ja läbipaistvuse olulisust.

Eestis on isegi riigi tasandil peetud alati tähtsaks, et las iga organisatsioon, asutus, ettevõtja otsustab ise, kui palju ja kuidas ta palka määrab. See vabadus on hoolimata näilisest reguleeritusest olnud ka riigisektoril. Seadus on Eestis määranud kindlad palgad vaid üksikutele ametitele või gruppidele, aga sel juhul on tegemist Eesti mõistes suurema palgaga kohtadega. Kelle palka seadus ei taga ja mingeid palgareegleid ei ole, see vaatab ise, kuidas olemasoleva raha piires kellelegi maksta saab.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto