Sisukord
Muusika
Postimees
22.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (4) Eesti Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (10) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (5) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mees, kes korraldab Tallinna kõige tumedamaid tantsupidusid

10 min lugemist
Anders Melts aka DJ 4-got-10 (paremal) tänavu 11. augustil Beats from the Vaulti üritusel plaate mängimas. FOTO: Roland Tiiroja

Anders Melts on laiemale avalikkusele tuntud eelkõige muusikuna ansamblitest Forgotten Sunrise ja Deceitome ning saatejuhina Raadio 2 programmist «Röntgen». Alates 1998. aastast on ta korraldanud Tallinnas tumemuusika pidude sarja Beats from the Vault, mis jõuab ületuleval nädalal oma 92. toimumiskorrani. Sel laupäeval leiab tema korraldusel juba kaheksandat korda aset rahvusvaheliste esinejatega ning industriaalsema kõlaga muusikale keskendunud festival Body Machine Body, mis toimub seekord Tallinna klubis HALL.

Ajendatuna Beats from the Vaulti (edaspidi lihtsalt Beats) ümmargusest sünnipäevast ning eelseisvast Body Machine Body festivalist kohtusin Andersiga pikemaks vestluseks mõned päevad tagasi ühes Tallinna kohvikus.

Tellijale

Esimene üritus sarjast Beats from the Vault toimus 1998. aasta juulikuus. Mis asjaoludel see teoks sai?

Ma olin tollal veel eelkõige metallist, aga minu maitse oli hakanud käänduma järjest enam tumedama elektroonilise tantsumuusika suunas. Tantsumuusikaplaate ma veel ei ostnud, aga salvestasin juba soome Radiomafiast ambient’i à la Cannibal Corpse’i kasseti lõppudesse. (Naerab.) Hakkasin käima ka meie esimestel reividel, kuid tantsida veel ei julgenud.

Minus nägi tulevast DJd Kristjan Vosman – mees, kes tegi tollal Tallinnas kõik need põhilised üritused, nagu näiteks RETi tehase reivid ja Warehouse Groove’i peod ning teps hiljem ka legendaarsed Vibe’i peod soolalaos. Ning seega hakkasin vaikselt pidudel mängima, põhiliselt triphoppi ja elektroonilist dub’i, vahele ka hiphoppi.

Ja siis tahtsin saada mängima Aivar Tõnso peole, ilmselt Müsteeriumile. Kuid Tõnso natuke võõristas minu muusikamaitset ning ütles: «Kui sa tahad seda värki nii väga mängida, siis tee oma pidu!» Seega: Vosman ässitas mind DJks ning Tõnso suunas mind oma pidu tegema.

Esimese peo ettevalmistamisel tuli appi sõber Margus «Lemmy» Pikner, kes oli vana hevimehena hakanud traadivärgist natuke väsima ning kuulas nüüd eelkõige industrial’i, noise’i, EBMi ja post industrial’i. Lemmy oli koos Margus Lõviga Tallinna tollase esimese internetikohviku Enter taga, mis asus ERKI maja keldris. Enter tundus sellise peo toimumiseks õige koht. Tegimegi ära!

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto