Walesi ralli eel käib hoogne oletamine

Ott Tänak (Toyota) võitis septembri keskel Türgis kolmanda MM-ralli järjest ja kaotab üldliidrile Thierry Neuville'ile (Hyundai) kõigest 13 punktiga. FOTO: Mahmut Cinci/Red Bull Content Pool

Walesi teed on MM-rallide ajaloos olnud tunnistajaiks põnevatele tiitlivõitlustele. Nendest aegadest, mil hooaeg kulmineerus saareriigis, on möödas 15 aastat. See teadmine ei vähenda aga võistluse tähtsust Ott Tänakule, kellel MM-tiitel kolm etappi enne lõppu käeulatuses.

Tellijale Tellijale

Esmalt aga kõige põletavamast – siginast-saginast sõitjate turul, mis hakkab jõudma kulminatsiooni. Neljast meeskonnast kolmel on 2019. aasta ankursõitjad kindlad. Ott Tänak ja Thierry Neuville jätkavad vastavalt Toyotas ja Hyundais. Sébastien Ogier vahetab M-Sporti Fordi värvid Citroëni vastu, kus ta kümme aastat tagasi oma MM-karjääri alustas.

Ikka veel pole teada, kui pika lepingu Ogier Prantsusmaa autotootjaga sõlmis, kuid juba varakult teatas ta kindlameelselt, et uus leping jääb tema autoralli MM-karjääri viimaseks. Spekuleeritakse, et Ogier sõlmis Citroëniga kaheaastase diili, sest vähemalt 2020. aastani on tema jätkamist MM-karussellis kinnitanud autotootja ise.

03.10.2018 05.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto