Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.09.2020
Pretsedenditu praktika õigusloomes Eesti Võru linna kahe suurema kooli direktorid nakatusid koroonaviirusega Röövellik õppelaen ⟩ Riik küsib õppuritelt endiselt krooniaja intressi (1) Eesti lühiuudised Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (2) Isamaa uus rakuke valis juhatuse Ossipenko pääses Repinski abiga taas pumba juurde Majandus Vana kooli ettevõtjatel on Kunda tsemenditehasega salaplaan Majanduse lühiuudised ELi riigid hüvitavad ravimifirmale koroonavaktsiini võimalike kõrvalmõjude kulu Peugeot ja Fiat püüavad veenda ELi konkurentsiametnikke Välismaa Eestlased jäid maailma karmimate koroonapiirangute lõksu Mägi-Karabahhis puhkesid lahingud Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Jälle see tuumajaam (3) Toomas Kask: vihakõne – kas Eesti seadustest ei piisa? Hallar Meybaum: Ida-Virumaa rohepööre Tiit Terik: jõuka pealinna vajadused Joel Kukemelk: kui pensionist enam ei piisa… Kai Rimmel: roheline tuli riiklikule investeerimispangale! Liis Lipre-Järma: iga toetusavaldus loeb Olev Remsu: antiigist pärit euroopalikud väärtused peavad jääma (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Taneli Kylätasku: koroonaviirus tõi meid T-ristmikule HARIDUS JA TEADUS ⟩ Tiiu Kuurme: apokalüpsise vältimisest HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: laste ette valmistamine tuleviku puudumiseks (1) Kultuur Veiko Õunpuul on tänavakakleja karisma Krimiromaani kvaliteedinäitajaks on lugejale antud valevihjete veenvus «Viimased» arvustus ⟩ Armastus keskööpäikese viimaste kiirte all Sport Kanepi tõestas taas oma väärtust, Kontaveiti tabas õnnetu saatus Venemaal raskustesse sattunud Jüri Vipsi tulevik on lahtine Bottas võitis kokkumänguhõngulise Venemaa GP Kalev/Cramo alustas Ühisliiga hooaega «ilusa kaotusega» Eva-Lotta Kiibus sai Saksamaal esimese suure võidu Spordi lühiuudised Tartu Asfalditehaste hais ajas elanikud öökima ja kassid oksendama (2) Ain Raal ja Daisy Volmer: keegi pole veel tänanud apteekreid. Aeg on püstitada ausammas Vambola Paavo: Tartu liikluse umbsõlmed ootavad kiiret lahtiharutamist Põneva ajalooga majas tuli põranda alt välja revolver Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (1) Tartu lühiuudised Pool EMO parklast läheb lastehaigla ehituse tõttu tänasest kinni Välistudengid maadlevad reisipiirangute ja e-õppega Elleri muusikakool saab naabriks kaks väikest kortermaja Tammeka naiskonna kapten astus jalgpallikarjääris suure sammu edasi Sulgpallur Kati-Kreet Marran aitas Prantsusmaa klubi võidule Meelelahutus Koomiks Sudoku

EKRE naisühenduse pöördumine meediajuhtide poole: lõpetage avaliku ruumi Lobjaka artiklitega risustamine!

2 min lugemist
Ahto Lobjakas kassiga. FOTO: Liis Treimann / Postimees

Ahto Lobjakas on paadunud meesšovinist, kes saab naudingu naiste alandamisest ja vaimsest vägistamisest, leiavad EKRE naisühenduse esimees Kai Rimmel ja EKRE naisühenduse aseesimees Helle-Moonika Helme.

Kuigi väljamõeldisi pole mõtet kommenteerida ja väljamõeldud lugudega vaielda, ei saa Ahto Lobjaka järjekordsele EKREt laimavale artiklile («EKRE sibula koorimine» PM 02.10.2018) mitte vastamata jätta. Lobjaka artikkel on oma suhtumiselt EKRE naisliikmetesse lihtsalt tülgastav.

Me loomulikult saame aru – Lobjakas pole kunagi olnud erapooletu ajakirjanik või analüütik, ehkki teda sellena sageli esitletakse. Me mõistame – ta on fanaatiline vasakpoolne, keda toodavad massiliselt lääne ülikoolide filosoofiaosakonnad ja kellel ei ole elus sageli muud väljundit kui võidelda kõige ilusa, loomuliku ja rahvusliku vastu. Sellest tulenevalt ka EKRE vastu!

Sõnavabadust kõrgelt hindava erakonnana me loomulikult austame selliste inimeste õigust poliitilises debatis kaasa rääkida. Poliitika ongi ideede võitlus! Aga millega me ei lepi, on naiste avalik alandamine. EKRE töös osalevad iseseisvad naised, kes löövad kaasa ühiskondlikus elus, käivad iga päev palgatööl, on ettevõtjad, tippjuhid, pedagoogid, sotsiaal-, kultuuri- ja haridustöötajad. Muu hulgas ehitavad nad meestega võrdselt üles ka Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda. Ja hoiavad kõige selle kõrval koos peret, armastavad abikaasat ja lapsi, loodust ja loomi. Erakonnal on üle 4000 naisliikme ja mitu korda rohkem naistoetajaid, kes kõik väärivad lugupidavat ja inimlikku suhtumist ka ajakirjanikelt.

Kui Lobjakas kirjutab, et «naiste roll EKREs taandub meestele kehalise, moraalse ja aeg-ajalt logistilise toe pakkumisele», siis see ei ole mitte ainult alatu vale… Midagi nii räiget saab väita ainult kõige paadunum meesšovinist, inimene, kes saab naudingu naiste alandamisest ja vaimsest vägistamisest. Kui see ei ole naiste vastu suunatud vihakõne, mis siis üldse vihakõne on?

Selles lauses paljastub halastamatult Lobjaka koopainimese mõttemaailm. Koopainimesele omaselt on Lobjakas valmis kaitsma «oma klanni» naisi, aga samal ajal annab vaba voli tappa, vägistada ja orjastada naaberhõimu omasid. Kaitstes omasid, trambib ta halastamatult ja mõnuga mutta nende naiste eneseväärikuse, kes tema maailmavaadet ei jaga.

Lobjaka 2. oktoobri artikkel ei ole üksikjuhtum. Rahvuskonservatiivide alandamise ja laimamise levitamisega tegeleb Lobjakas Postimehe veergudel ja Eesti Rahvusringhäälingu eetris regulaarselt ja süsteemselt. Nüüd on siis tema sihtmärkide hulka lisandunud ka naised.

Lugupeetud meediaettevõtete juhid, miks te lasete sel juhtuda?

Kas sellepärast, et tavalise netikommentaatoriga võrreldes maskeerib Lobjakas oma verbaalse vägivalla pseudointelligendi kombel keerukate lausekonstruktsioonide ja võõrsõnadega? Kas selle pärast kiidategi tema tegevuse kahe käega heaks? Või poete endiselt selle taha, et ajakirjandus peabki intrigeerima ja meil kehtib sõnavabadus?

Aastaid tagasi kasutas soomlasest kolumnist Sami Lotila Õhtulehes pikka aega oma intrigeerimis- ja sõnavabadust selleks, et näidata, millised tsiviliseerimata tobukesed need eestlased on.

Ühel hetkel toimetus mõistis, et verbaalse terrorismi lubamine oma lehe veergudele – olgu see nii vaimukalt kirja pandud kui tahes! – teeb mõttetuks nende ajakirjanike töö, kes kõigest hoolimata püüavad teha õiglast ja tasakaalukat ajakirjandust. Ammugi ei peaks kuuluma lahmivas ja alandavas toonis sõnavõtud ennast kvaliteetajakirjanduseks pidavasse Postimehesse ja ERRi eetrisse.

Ahto Lobjakalt me vabandust ei oota, sest me teame, et sedavõrd empaatiavõimeta propagandisti suust seda vabandust ei tule. Küll aga paneme Eesti ajakirjandusjuhtidele südamele, et palun lõpetage meedias inimeste alandamine ja vihaõhutamine, olgu teie isiklikud poliitilised veendumused millised tahes. Teie võimuses on suunata Eesti meediaruumi ja poliitilise debati kvaliteeti.

Seotud lood
26.09.2020 28.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto