Sisukord
WRC
Tänane leht

Walesi ralli omapära nörritab Ott Tänaku fänne

3 min lugemist
Võistlustrassi oma silmaga üle vaadata soovinud fännid sattusid ikka ja jälle silmitsi sama murega - värav on ees. FOTO: Erakogu

Walesi rallile polnud neljapäevaks kohale sõitnud just palju fänne, aga Ott Tänaku ja Martin Järveoja pöidlahoidjad olid nagu kord ja kohus Toyota teenindusala ees ootel. Kuid tigedad kui herilased keset Eestimaa suve. Põhjus? Walesi eripära, mis teeb ralli jälgimise eriti ebamugavaks.

Tellijale Tellijale

Nagu igal teiselgi WRC etapil, soovis rallifänn Taavi Koha enne ralli algust kiiruskatsetega tutvuda. Ikka selleks, et välja valida endale ja oma neljale sõbrale võimalikest parim vaatamiskoht. Kolmapäeva varahommikul Tallinna lennujaamast teekonda alustanud punt pidi aga sügavalt pettuma. Wales niimoodi talitada lihtsalt ei saa.

«Alguses oli üllatav, et lähed katse starti ja vastu vaatab hingedel metalltõke, tabalukk ees. Täpselt selline nagu Eesti karjäärides,» kirjeldas Koha oma esimest tutvust Walesi ralliga. «Proovisime katsele peale minna veerandi pealt. Sama lugu. Kolmas punkt. Jälle sama. Meil ei õnnestunud mitte kuskilt katset läbi sõita.»

Eesti fännide kogetule on aga olemas loogiline seletus.

04.10.2018 06.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto