Sisukord
Majandus
Postimees

Putini ja FSB raha võis liikuda Danske kaudu

3 min lugemist
  • Danske panka ootab pärast juurdlust kopsakas trahv.
Danske emapank Kopenhaagenis. FOTO: Mads Claus Rasmussen

Majandusleht Financial Times kirjutas kolmapäeval põhjaliku ülevaate Danske Eesti filiaali «räpase rahaga» seotud skandaalist. Muuhulgas kirjeldatakse seal vihjeandja Howard Wilkinsoni kahtlustusi, et Suurbritannias registreeritud ettevõte oli avanud Danske Eesti filiaalis pangakonto, mille kaudu võisid raha pesta Vladimir Putini perekond ja FSB.

Tellijale Tellijale

Majanduslehe teatel pöördus 2015. aastal Danske Banki poole Saksamaa suurim pank Deutsche Bank, kelle sõnul on Eesti filiaali tehtavate kahtlaste tehingute hulk järsult kasvanud. «Ainuüksi 2015. aastal (teises kvartalis) on olnud 16 juhtumit, mis on seotud selliste kuritegudega nagu narkootikumid, identiteedivargus jmt,» seisis kahe panga tippjuhi kohtumise protokollis, mida on näinud Financial Times.

Deutsche Bank identifitseeris hiljem kümme Danske klienti, kes olid seotud «kahtlase käitumisega». Danske juhid kaebasid sisemeilis, et USA Föderaalne Juurdlusbüroo ja Narkootikumide Vastase Võitluse Amet ei lubanud Deutsche Bankil anda neile infot juhtumite kohta, mis olid kuritegevusega otseselt seotud. Deutsche Bank lõpetas Danske Eesti filiaaliga USA dollarites arveldamised.

04.10.2018 06.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto