Sisukord
Nädala näod
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (43) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Õige asi, vale jutt

1 min lugemist
Haigekassa juht Rain Laane FOTO: Eero Vabamägi

Haigekassa juhil Rain Laanel on õigus: konkurents on hea asi. Ja tõesti – ei ole nii, et need, kel on alati haigekassaga lepingud olnud, peavad need igavesti endale saama. Haigekassa rahaasjade parandamise sihi saavutamisel tundub Laane tegevus mõistlik.

Kogu muu trall, see nn kommunikatsioon sealjuures on aga lihtsalt kohutav. Erasektorist tulnud ja seal kompetentsena silma paistnud Laane on end avaliku sektori juhina lasknud istutada raamidesse, mis talle ei sobi. Ta loodab lobeda suuvärgi ja räägin-mis-ise-tahan-tehnika peale, aga vahel juhtub, et ainult sellest ei piisa.

Tegelikult on konkreetsus ja asjalikkus täiesti lubatud, isegi soovitatav ka avalikus sektoris. Samuti mõjub väga hästi vastutuse võtmine. Laanel pruukinuks vaid tekkinud segaduse pärast vabandust paluda, ja võit olnuks tema. Vastutuse võtmine saab tippjuhti ainult kaunistada.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto