Sisukord
Arvamus
Postimees

Postimees 1939. aastal: õunauputus Eestis

1 min lugemist
Õunapuu. FOTO: Hege-lee Paiste/Sakala

Käesoleval aastal on meil Eestis õunasaak väga rikkalik, mispärast aiapidajad on tõsiselt mures, kuidas seda suurt saaki realiseerida. Tänavust õunasaaki hinnatakse üle 20 miljoni kilogrammi. Turg on õuntega üle kuhjatud ka veel seetõttu, et erakordsete olude pärast on õunte väljavedu täielikult seismas. Seepärast peame selle suure saagi tõenäoliselt ise ära kasutama.

Kodumajanduskoda on võtnud oma ülesandeks meie selleaastase õunasaagi realiseerimisele kaasa aidata. Nii algab esmaspäevast peale Kodumajanduskoja korraldusel ülemaaline õunapropaganda nädal. Laupäeval oli Kodumajanduskojas koosolek, kus ajakirjanikele andsid seletusi Kodumajanduskoja sekretär prl. H. Ottenson, põllutööministeeriumi aianduse-mesinduse nõunik A. Prima, Põllutöökoja nõunik Ojamaa, mahlade valmistamise eriteadlane pr. Tamp jt.

Kodumajanduskoda soovitab kodanikel, kellel vähegi võimalik nüüd sügisel õunu võimalikult palju tarvitada ja neid ka talve jaoks säilitada. On ette näha, et õunte üliküllus ei kesta meil kaua. Arvatavasti on novembrikuus õunu turul juba piiratumalt ja ka nende hind tõuseb. Hindade tõusu võib põhjustada meil tänavu veel välispuuvilja takistatud sissevedu. 8.10.1939

Seotud lood
06.10.2018 09.10.2018
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto