Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Margit Sutrop: vajame eestikeelset ja eestimeelset kooli

4 min lugemist
Margit Sutrop FOTO: Margus Ansu

Küsimus pole ainult erinevas õppekeeles, vaid ka erinevas meelsuses, mida haridusasutus kannab ja kujundab. Eesti Vabariigis peaksid kõik koolid ja lasteaiad olema eestimeelsed, kirjutab Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja Margit Sutrop.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eesti ja vene emakeelega laste õppimine eri koolides ja lasteaedades taastoodab paralleelmaailmu, on risk Eesti riigi julgeolekule ja halvendab vene emakeelega laste võimalusi saada paremat haridust, lõimuda ning olla edukad Eesti tööturul. Seetõttu on väga hea, et on alanud tõsine arutelu ühtse eesti kooli loomise üle.

Senistest aruteludest ei tule välja, et küsimus pole ainult erinevas õppekeeles, vaid ka erinevas meelsuses, mida haridusasutus kannab ja kujundab. Eesti Vabariigis peaksid kõik koolid ja lasteaiad olema eestimeelsed. Mida eestimeelsus tähendab? Eesti keele seletav sõnaraamat ütleb, et eestimeelne tähendab eesti rahvuslikke huvisid silmas pidav, eestlaste püüdlusi pooldav ja toetav.

08.10.2018 10.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto