Sisukord
Kodustiil
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Hästi valgustatud kodu aitab pimedal ajal meeleolu hoida

3 min lugemist
  • Sobiv ja mitmekülgsete võimalustega valgustus annab kodule palju juurde.
  • Õigeid valgusteid tasub otsima asuda juba remondi või ehituse ajal.
  • Kui valgustus on liiga ere või liiga kesine, saab seda hõlpsasti muuta.
Üle toa veetav laelamp võimaldab valgusega mängida.  FOTO: Stefano Scatà/studio Italia

Sügisesel pimedal ajal on äärmiselt tähtis, et kodu oleks õigesti ja hubaselt valgustatud. Sellist tulemust saavutada ei pruugi aga olla nii lihtne, kui esmapilgul näib, sest arvestada tuleb mitme asjaga. Koju valitud valgustus peab olema piisav, pakkuma mitmesuguseid võimalusi ja ühtlasi interjööri sobima, mistõttu tuleks lampide valik kodu sisustamise olulise etapina hoolikalt läbi mõelda.

Tellijale

Valgustifirma Hektor Light esindaja Sirli Lemnits ütleb, et hästi valitud valgustuse tähtsust ei tohiks alahinnata. Seda eriti Eestis, kus pimedat aega on palju. Sageli tehakse Lemnitsa sõnul valgustite valimisel see viga, et piirdutakse ainult laelambiga. «Nii ei ole võimalik luua isikupärast ja mitmetasandilist valguslahendust, mis moodustaks terviku kogu interjööriga,» ütleb ta. Ta soovitab omavahel kombineerida lae-, seina-, põranda- ja laualampe, sest ainult nii sünnib mitmekesine ja huvitav lahendus, mis tagab esiteks toa piisava valgustatuse, teiseks aga aitab interjööri põnevust tuua ja seda pilkupüüdvamaks muuta.

Ka Liis Tippel disainvalgusteid tootvast ettevõttest PULO Disain tõdeb, et laevalgusti üksi võib küll olla efektne ja valgustada kogu ruumi, aga peale üldvalguse on kodus tarvis valgustada ka kindlaid kohti ja tegevusi. «Kodu on koht, kus lõõgastuda ja olemist nautida. Seetõttu on mõistlik kaasata valguslahendusse efektvalgusteid ja kohtvalgusteid, mis loovad hubasust ja lubavad paindlikkust vastavalt ruumisolija tujule ja vajadusele,» sõnab ta.

09.10.2018 11.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto