Sisukord
Majandus
Tänane leht

Ratas näitaks erastamisele kollast tuld

3 min lugemist
  • Ratase sõnul ei tohiks Eesti Energia erastamisega enam kaugemale edasi minna.
  • Ossinovski arvates tuleks Elektrilevi Eesti Energiast eraldada.
  • Seederi arvates tuleb Eesti Energiat palju julgemate sammudega erakätesse anda.
Isamaa seisukoht on, et Omniva tuleks erastada. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Järgmises riigikogus võib Keskerakonnast kujuneda erastamise kriitik, sest praeguse peaministri pakutav kõlab palju alalhoidlikumalt kui teiste poliitjõudude müüginimekiri, mis koosneb märkimisväärsest osast riigiettevõtetest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Samal ajal, kui enamikul tõenäoliselt riigikokku pääsevatel parteidel on sahtlis nimekiri üha uutest erastatavatest riigiettevõtetest, näitas Keskerakonna juht Jüri Ratas erastamisele kollast tuld. «Olulisem on minu hinnangul küsimus, milliseid riigiettevõtteid ei tohiks mingil juhul erastada,» ütles Ratas. «Me ei tohi võõrandada strateegilisi äriühinguid, mis tegutsevad valdkondades, kus puudub konkurents, ning mille võõrandamine võib suurendada julgeolekuriske ja ohustada elutähtsate teenuste osutamist.»

Selge punase joone tõmbas Ratas taastuvenergiaettevõtte Enefit Greeni ja selle emaettevõtte vahele, rõhutades, et Eesti Energia erastamisega ei tohiks enam kaugemale minna.

Sotside arusaam valitsuse erastamiskavast läheb Keskerakonna omast kaugemale, sest esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul peaks riik ettevõtlusega tegelema nii vähe, kui võimalik.

15.10.2018 17.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto