Sisukord
Majandus
Tänane leht

Ettevõtlusminister: esmalt Eesti enda ressursid, siis alles võõrtööjõud

5 min lugemist
  • Eestis peavad e-teenused muutuma nähtamatumaks ja automaatsemaks.
  • Idufirmad võiksid saada võimaluse ajatada tööjõukulusid pikema aja peale.
  • Rene Tammist kandideerib sotside ridades valimistel, kuid ei avalikusta, kus.
Rene Tammisti juhitud äridelegatsiooni kohtumistel Hiinas Shenzheni linnas avanesid mitmed koostöövõimalused Eesti majanduse arenguks – Hiina partnerite koostööhuvi Eestiga on tõsine. FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Veidi üle kuu ametis olnud infotehnoloogia- ja ettevõtlusminister Rene Tammisti (SDE) sõnul annab saja euro suurune palgatoetus omavalitsustele motivatsiooni, et töökohti oma valda meelitada ja neid ka seal hoida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Olete öelnud ka, et idufirmadel peaks olema kergem elu. Miks just neil? Traditsioonilistel firmadel pole ka kerge.

Ma ei tahaks kindlasti vastandada idufirmasid traditsioonilisele majandusele. Peame aru saama, et oleme globaalses konkurentsis. Paljud riigid sooviksid, et Eestis häid tulemusi teinud idufirmad oleksid nende riikides. Selles konkurentsis on minu visioon, et meie idufirmade ettevõtluskeskkond peaks olema maailma parim. Peaksime pingutama selle nimel, et võimalikult paljud neist tahaksid siin oma ettevõtlusega tegeleda. Üks algatus on maksuosaku fond, mis võimaldaks idufirmadel oma tööjõukulusid pikema aja peale ajatada. Riik tasuks nende tööjõukulud teatud mahus ja nad saaksid kapitali, mida kaasavad, panna oma äri arendusse.

15.10.2018 17.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto