Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Liisa Pakosta: naine ongi kallim? Kuidas ometi nii?

4 min lugemist
Liisa Pakosta FOTO: Arvo Meeks

Vananenud regulatsioonid muudavad lapsevanemate, eriti emade palkamise tööandjale kallimaks, mis võib olla üks naiste vaesuse ja palgalõhe paljudest põhjustest, kirjutab võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tänavu saab 25 aastat ÜRO otsusest tähistada 17. oktoobril vaesuse vastu võitlemise päeva. ÜRO rõhutab, et ainult pikaajalised, kestvalt süsteemsed lahendused aitavad vaesust vähendada, kuna ka vaesuse põhjused sõltuvad sageli ühiskonna korraldusest. Soolise palgalõhe debatis jäi vastuseta Postimehe ajakirjaniku kaks korda kõlanud küsimus: kui naistel on madalam palk sama töö eest, siis miks üksnes naisi tööle ei võetagi?

Vastus sellele küsimusele on oluline, kuna selles vastuses peitub nii soolise palgalõhe valem kui ka üks osa soolise palgalõhe vähendamise võtmeid. Kõigepealt valemist. Soolise palgalõhe number ei ütle otse midagi selle kohta, kas inimesed teevad sama tööd või mitte, samuti ei näita see diskrimineerimist.

16.10.2018 18.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto