Sisukord
Välisuudised
Tänane leht

Saudi ajakirjanik võis surra ülekuulamise käigus

3 min lugemist
  • Türgi prokuröri sõnul on tõendeid, et Jamal Khashoggi tapeti
  • Väidetavalt valmistab Saudi Araabia ette avaldust, millega tunnistatakse tapmist
  • Ar-Riyad väidab aga, et ei ole tapmisega seotud
  • Võimalik, et ajakirjaniku tapmise taga oli Saudi mõrvarühm
USA välisminister Mike Pompeo kohtus eile Saudi kroonprintsi Mohammed bin Salmaniga. FOTO: Leah Mills

Oktoobri algul kadunud Saudi Araabia päritolu ajakirjanik Jamal Khashoggi suri väidetavalt Istanbuli konsulaadis, kui ülekuulamine läks plaanitust teistmoodi. Arvatavasti oli ülekuulamise eesmärk sundida Khashoggit Saudi Araabiasse naasma.

Väljaanne CNN teatas eile, et Ar-Riyad valmistab ette teadaannet, millega edastataks, et Khashoggi tapeti konsulaadis, kuid Saudi võimud ei olnud mõrvaga seotud. Avaldust ei väljastata aga enne, kui Türgiga jõutakse kokkuleppele, milline peaks olema järgneva kriminaaljuurdluse käik, vahendas The Washington Post kahele allikale tuginedes.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Saudi Araabia võimude väidetav avaldus läheb vastuollu nende varasema väitega, et Khashoggi lahkus konsulaadist elusana. Mingeid tõendeid selle kohta ei esitatud, olgugi et konsulaadihoone turvakaamerad fikseerisid ajakirjaniku sisenemise. Khashoggi kihlatu Hatice Cengiz, kes teda konsulaadi ees ootas, lausus samuti, et mees ei väljunud hoonest.

Washington Posti kolumnisti Khashoggit nähti viimati 2. oktoobril, kui ta sisenes Türgis Istanbulis Saudi Araabia konsulaati, et saada vajalikud dokumendid oma türklannast kihlatuga abiellumiseks.

16.10.2018 18.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto