Sisukord
Reisile
Tänane leht

Iidsete kultuuride aardelaekad Vahemeres – Malta ja Gozo 

4 min lugemist
  • Malta kirju ajalugu on teinud sellest paiga, kus saab kokku terve maailm.
  • Pelgalt maltapärased pirukad Gozol on väärt kogu reisi.
  • Malta lummavates lahesoppides moodustavad kaljud müütilisi kujundeid.
Malta pealinn Valletta näeb õhtuvalguses maaliline välja.  FOTO: Annika Reinumägi

Vahemeres asub väike muinasjutuline saareriik. Riigi asustatud saared kannavad isevärki nimesid, nagu Għawdex, Kemmuna ja… Malta. Pärast seda, kui esimesed elanikud siia väidetavalt kuuendal aastatuhandel enne Kristust Sitsiiliast meritsi saabusid, on Malta saarte kivist pinda tallanud väga paljude keelte ja kommetega vallutajad. Nii ongi ajaloost välja astunud malta rahvus ja malta keel.

Tellijale Tellijale

Mina soovisin Maltal ühe esimese asjana ära näha Sinise laguuni. Ja mitte ainult näha, vaid ka varbad sooja türkiissinisesse merevette kasta. Nii astusingi ühel varahommikul Sliema linna sadamas seisva reisilaeva pardale. Laevareisil jõudsin näha möödalibisevat Malta rannikut, sillerdavat merd ja nina põletavat päikest. Peagi saabusin Comino saarele.

Sinine laguun asub tegelikult kahe saarekese, Comino (ehk Kemmuna) ja Cominotto (ehk Kemmunett) vahel. Need saarekesed on omakorda surutud suuremate saarte, Malta ja Gozo (ehk Għawdex) vahele. Rohekalt ja helesiniselt peegelduva vee, mustjate kaljude ja ümbritsevate lahesopiliste saarte ilu lummab kindlasti igat sinilaguuni saabujat.

16.10.2018 18.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto